Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2024

"Spotkania z poezją". Prezentacja talentów recytatorskich

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 13 - 15 maja w Samorządowym# Przedszkolu nr 2 w Szubinie odbyły się „ Spotkania z poezją” .

Przedszkolaki prezentowały swoje talenty recytatorskie przedstawiając utwory klasyków polskiej poezji: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima oraz współczesnych autorów: Małgorzaty Szyszko-Kondej i Anny Surowiec. Dzieci zaprezentowały swoim rówieśnikom inscenizacje wierszy: Leń, Zoo, Kredki, Dwanaście miesięcy, Dwa Michały.

Dodatkową atrakcją tegorocznych spotkań były odwiedziny przedstawicieli szubińskich instytucji, którzy również czytali przedszkolakom wierszowane utwory. Pierwszego dnia przedszkole odwiedził Burmistrz Szubina, w kolejnych wizytę złożyły pracownice: Biblioteki Rejonowej i Muzeum Ziemi Szubińskiej.

Codziennie też do przedszkola na oglądanie inscenizacji zapraszani byli przedszkolacy z szubińskich zerówek.

Dzieci z ciekawością oczekiwały  każdego gościa oraz występów kolegów i koleżanek. Były zafascynowane interpretacjami wierszy, z ogromnym zainteresowaniem i koncentracją słuchały utworów.

Poezja dostarczyła dzieciom wielu wrażeń i wzruszeń. Dzięki takim spotkaniom poezja staje się ważnym elementem kształtowania wyobraźni i postawy twórczej dzieci.

Materiał: Elżbieta Kwiecińska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)