Dziś mamy 5 grudnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

03 października 2022

Spotkania profilaktyczne. Uczniowie uczestniczyli w pogadankach

fot. powierzone

fot. powierzone

W ramach współpracy z instytucjami profilaktycznymi w # dniach 22.09 (czwartek), 30.09 (piątek) 2022 r. w Zespole Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu odbyły się warsztaty realizowane przez pracownika Nakielskiego Ośrodka Terapii i Uzależnień „KOLIBER” na temat asertywnego odmawiania użycia środków psychoaktywnych.

Uczniowie klas pierwszych Branżowej Szkoły I Stopnia w Lubaszczu uczestniczyli w pogadankach na temat używania alkoholu, narkotyków i innych używek w ramach profilaktyki uzależnień.

Profilaktyka uzależnień ma na celu ograniczanie rozmiarów używania lub nadużywania substancji psychoaktywnych (alkohol, nikotyna, narkotyki, nowe substancje psychoaktywne, leki) oraz zapobieganie różnorodnym szkodom zdrowotnym i społecznym, które są z tym związane, takim jak np.: groźne choroby i infekcje, wypadki drogowe.

Mamy nadzieję, że poprzez udział w spotkaniach uczniowie zrozumieli jak negatywne i dramatyczne mogą być skutki nadużywania substancji psychoaktywnych.

materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)