Dziś mamy 25 października 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

08 października 2020

Spływ kajakowy uczniów Staszica. Pełni wrażeń snują kolejne plany

fot. ZS Staszic Nakło

fot. ZS Staszic Nakło

Dnia 2 października 2020 roku uczniowie drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego #nakielskiego Staszica wzięli udział w spływie kajakowym na rzece Orla. Poszerzenie wiedzy o turystyce regionu i udział w wycieczce odbył się w ramach realizacji projektu zajęć pozalekcyjnych pt. „Sport i turystyka dodaje nam wiatru w żagle”, który otrzymał wsparcie finansowe powiatu nakielskiego.

Początek przygody z kajakarstwem odbył się w miejscowości Puszcza, gdzie wszystkich uczestników spływu przywitał instruktor kajakarstwa Michał Raczyński. Po krótkiej rozgrzewce, omówieniu zasad bezpieczeństwa i zapoznaniu uczestników z walorami krajobrazowymi regionu nastąpiło wodowanie kajaków. Dla wielu uczestników spływu był to pierwszy kontakt z kajakiem i taką formą aktywnego wypoczynku. Poprzez wąską i zarośniętą rzekę, początkowy odcinek okazał się bardzo wymagający. Po dopłynięciu do Jeziora Czarmuńskiego spływ stał się malowniczy, ciekawy i bardzo przyjemny dla jego uczestników. Na trasie poza piękną rzeką Orla, która przywitała nas nielicznie położonymi drzewami, kajakarze mieli do pokonania Jezioro „Płytkie” i Rościmińskie. Koniec spływu licealiści mieli przy stanicy Harcerskiej, gdzie przy ognisku mogli się wygrzać i upiec kiełbaski.

Wszyscy uczestnicy jednogłośnie przyznali, że taka forma im się bardzo podoba, a nasz region cały czas pozostaje nieodkryty. Pełni wrażeń snują wiosenne plany na kolejną kajakową wyprawę.

Spływ zorganizowali pomysłodawcy projektu, nauczyciele wychowania fizycznego – instruktorzy kajakarstwa nakielskiego Staszica Marcin Kuliński i Michał Stachowski. Słowa podziękowania kierujemy do dyrektora szkoły Pana Dariusza Betschera, Michała Raczyńskiego i Krzysztofa Raczyńskiego za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu spływu.

materiał: Marcin Kuliński i Michał Stachowski, ZS Staszic Nakło

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Ani w marcu, ani w październiku. Tegoroczna Otyliada odwołana

Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki OTYLIADA w tym roku został odwołany.

(czytaj więcej)