Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2021

Skrzaty stały się dzielnymi piratami. Dzieci świetnie się bawiły

fot. pow.

fot. pow.

Sytuacja epidemiczna powoduje, że realizacja planów przedszkolnych# przybiera inną formę . Wielokrotnie przekonujemy się, że inną, nie znaczy mniej wartościową. Tradycją organizacji Dnia Dziecka w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie były wspólne wyjazdy dzieci i integracja przedszkolnej społeczności podczas wycieczek. W tym roku dzieci z poszczególnych grup spędziły ten czas w swoim towarzystwie.

3 latki z grupy Skrzaty z nieocenioną pomocą rodziców stały się już od rana dzielnymi Piratkami i Piratami. Każdy Skrzat wyglądał wyjątkowo!

Inspiracją naszych działań tego dnia była bajka o Piratach, którą dzieci obejrzały wcześniej. Nasze plany trochę zmienił poranny deszcz. Zabawa rozpoczęła się w przedszkolnych pomieszczeniach, aby już za chwilę wyjść w plener.

Jak przystało na Piratów Skrzaty realizowały liczne zadania, przygotowane w formie map, w powietrzu wyczuwalna była nutka tajemnicy.

Zadania te wymagały wielu umiejętności i odwagi, bo przecież życie na statku do łatwych nie należy. Dzieci doskonale sobie radziły. Widać było efekty wdrażania pedagogiki planu daltońskiego. Dzieci bez trudu przejmowały odpowiedzialność za wykonanie zadania, współpracowały w parach, w zespołach. Podczas rozmów zauważalne było, że mają poczucie, że rosną dojrzewają, wkraczają w nowy etap.

Pirackie przywitanie: Ahoj! - rozbrzmiewało w całym przedszkolnym ogrodzie!

Udane połowy ryb i wyścigi morskich stworzeń, przechodzenie po kładce, gdy wokół pływają głodne rekiny, rozpoznawanie kierunków podczas wiosłowania, gdy na morzu szaleje sztorm, a statek kołysze się na wszystkie strony- to wyzwanie nawet dla tak dzielnych Piratów! Podczas przeciągania liny Skrzaty pokazały umiejętność współpracy i swoją siłę. Kiedy spotkały piracką Papugę - powtarzały po niej słowa, doskonaląc wymowę.

Nasza wyprawa pokazała, że Skrzaty to prawdziwe Daltońskie przedszkolaki.

Prowadzone obrazkowymi instrukcjami przemierzały ocean, by dotrzeć na wyspę na której odnalazły skarb! Z łatwością dopasowały klucz do skrzyni, w której czekały na nie medale, latawce i dyplomy.

To była doskonała okazja, żeby obserwować zmiany, jakie nastąpiły w trzylatkach, które jeszcze nie tak dawno oczekiwały pomocy i z niepewnością wkraczały do przedszkolnego świata.

Dzieci zatrzymały się na wyspie, rozpakowały plecaki i podczas wspólnego poczęstunek dzieliły się wrażeniami . Były nawet ciasteczka, które dzieciom przypominały kule armatnie.

Rada Rodziców przygotowała dla każdego dziecka Latawiec, który świetnie wpisał się w piracką zabawę i pyszne, kolorowe lody. Dziękujemy!

Samodzielnie wykonanymi papierowymi statkami, zmęczone i szczęśliwe maluchy odpłynęły do Krainy snu...
Ahoj przygodo! Jeszcze nieraz wyruszymy przez morza i oceany, by odkrywać nowe lądy i poznawać świat!

Materiał: Anna Kluska - Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 22 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jedni na urlop, drudzy do biur. Powroty firm do pracy stacjonarnej

Co czwarta firma spodziewa się powrotu do biura w# czasie wakacji. Ponad 70% firm zapytanych przez Dailyfruits przewiduje powrót do biura w 2021 roku. Jak pokazały wyniki badania „Powrót firm do biura a pandemia Covid-19”, szybciej wrócą firmy pracujące hybrydowo – w tym gronie aż 91% spodziewa się całkowitego powrotu do biur w 2021 roku. Na jakich zasadach firmy będą wracać? Co myślą o powrotach pracownicy?

(czytaj więcej)
0

Alkohol i brawura. Główne przyczyny wypadków nad wodą

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, tylko w# miniony weekend utonęło w Polsce 13 osób, a od początku czerwca już w sumie 116. Alkohol, brawura, niedostateczne umiejętności oraz skoki do wody - są od lat wymieniane jako główne przyczyny wypadków nad wodą. Nie można jednak zapominać, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo wczasowiczów spoczywa również na właścicielach i administratorach kąpielisk.

(czytaj więcej)
0

Kredyt na wakacje. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nadeszły upragnione wakacje. Tysiące Polaków wypoczywają nad# polskim morzem, w górach lub za granicą, korzystając z tego, że znowu możemy swobodnie się przemieszczać, a życie wraca do normalności po pandemii. Płacimy za to wysoką cenę i dosłownie, bo koszty zorganizowania letniego urlopu w porównaniu do ubiegłego sezonu, w zależności od destynacji i wybranego komfortu, wzrosły nawet o 70 proc. Nie jest to zaskakujące zjawisko, ponieważ branża turystyczne chce odrobić straty po zeszłorocznych obostrzeniach. Jesteś w tej grupie, która jeszcze nie zaplanowała wypoczynku, bo odstraszają Cię wysokie koszty? Myślisz o zaciągnięciu kredytu na wakacje, ale obawiasz się, czy to dobry pomysł, bo korona-kryzys jeszcze nie minął, a w mediach straszą, że „prawdziwa” recesja dopiero ma przyjść? Głowa do góry! W nowym cyklu poradnikowym Intrum „Ogarniam finanse” radzimy, jak bezpiecznie i „mądrze” pożyczyć pieniądze na zorganizowanie wyjazdu, by z wakacji nie wrócić z finansowym kacem i nie wpaść w poważne kłopoty finansowe.

(czytaj więcej)
0

Oszczędności ma co piąty Polak. Wpływ na to miała pandemia

Wiele osób dopiero w obliczu kryzysu wywołanego# koronawirusem zdało sobie sprawę, jak niepewna może się nagle stać ich sytuacja finansowa. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, choć 35 proc. ankietowanych deklaruje, że stara się zawsze odkładać trochę pieniędzy, aż 19 proc. odpowiedziało, że dopiero pandemia uświadomiła im, jak ważne jest posiadanie oszczędności. Dane zgromadzone w BIG InfoMonitor oraz w bazie BIK pokazują, że nie brakuje powodów, by z większą rozwagą podchodzić do zarządzania domowymi budżetami – na koniec maja suma zaległych zobowiązań ponad 2,7 mln osób sięgnęła 79,4 mld zł.

(czytaj więcej)