Dziś mamy 23 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

18 września 2023

Sezon jesienny 2023. Piłkarskie rozgrywki z udziałem zawodników Feniksa

fot. powierzone

fot. powierzone

Do tegorocznych rozgrywek ligowych sezonu piłkarskiego #KPZPN przystąpiły 3 młodzieżowe drużyny piłkarskie naszego stowarzyszenia.

Najmłodsza obecnie grupa piłkarska, która reprezentuje nasze miasto, to grupa Orlików, która swoje mecze rozgrywa w systemie turniejowym. Młodzi piłkarze grają bez presji związanej z ligową tabelą.

Grupa młodzika D2 , rozgrywa swoje mecze w ramach rozgrywek KPZPN w IV lidze grupa 3. Młodzi piłkarze rywalizują z kolegami z Janowca, Nakła, Szubina, Paterka, Sępólna oraz Żnina. Jak to w sporcie bywa, gramy ze zmiennym szczęściem przeplatając bardzo dobre mecze tymi słabymi. Obecnie drużyna zajmuje miejsce w środku tabeli ligowej.

Najstarsza grupa Trampkarzy ma zadanie najtrudniejsze, gdyż rywalizuje w 2 lidze KPZPN.

Początek rundy mieliśmy bardzo słaby. Kontuzje i choroby czołowych graczy nie pozwalały na równorzędną walkę z zespołami ze Świecie oraz Bydgoszczy. W minioną niedzielę pojawiło się "światełko w tunelu" na lepsze wyniki, gdyż nasza drużyna wygrała bardzo ważny mecz z Olimpem Strzelno i odbiła się od ligowego dna tabeli.

Wszystkie nasze zespoły mogą reprezentować naszą Gminę oraz uczęszczać w treningach między innymi, dzięki wsparciu z UMiG Mrocza  która przekazała środki finansowe na rozwój sportu dzieci i młodzieży  w 2023r.

Najstarsza grupa trampkarzy otrzymała również nowe stroje sportowe z Programu Rządowego Ministerstwa Sportu – KLUB 2023r.

Materiał: Marcin Klebs / Prezes LUKS Feniks Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mobilne pracownie komputerowe. W jakich szkołach powstaną?

Podczas konferencji prasowej #w Kobyłce minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Bez Samochodu. Pod hasłem "Oszczędzaj Energię"

Dziś obchodzimy Światowy Dzień bez Samochodu, który w tym roku# odbywa się pod hasłem „Oszczędzaj Energię”. Aby uczcić to wydarzenie, zachęcamy do rezygnacji tego dnia z podróżowania autem i skorzystania z bardziej ekologicznych środków transportu.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy kurs obserwatorów ognia. Międzynarodowa współpraca

W dniach od 11 do 22 września br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej prowadziło kurs obserwatorów ognia dla żołnierzy krajów nadbałtyckich. W 11-dniowym szkoleniu udział wzięło kilkunastu żołnierzy z Litwy, Łotwy i Estonii. Jest to pierwszy kurs realizowany przez instruktorów CSWOT dla żołnierzy krajów nadbałtyckich, który pozwoli na znaczące zwiększenie współpracy międzynarodowej.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)