Dziś mamy 24 października 2020, sobota, imieniny obchodzą:

08 października 2020

Samodzielnie zbudowały pojazdy. Dla przedszkolaków była to świetna zabawa

fot.  Renata Szymańska

fot. Renata Szymańska

7 października 2020 roku w ślesińskim przedszkolu odbyły się Lego warsztaty, przygotowane #z wielką starannością przez instruktorów prowadzących zajęcia. W czasie tego spotkania przedszkolaki uczyły się programowania i konstruowania pojazdów zgodnie z instrukcją wyświetlaną na tabletach.

Warsztaty miały charakter praktyczny, dzieci z wielkim zaangażowaniem podjęły się z pozoru trudnego zadania, które okazało się dla wszystkich uczestników świetną zabawą. Mali inżynierowie konstruując i budując pojazdy z zaawansowanego zestawu klocków LEGO rozwijali kreatywność, zdolności manualne i umiejętności techniczne

W ostatniej części warsztatów dzieci wprawiły w ruch swoje pojazdy. Samodzielne wykonanie pojazdów sprawiło dzieciom wiele radości i satysfakcji, umocniło ich wiarę we własne możliwości oraz dało kolejną szansę na kształcenie twórczego myślenia, rozwijanie umiejętności manualnych oraz współpracy poprzez pracę w parach.

Materiał: Renata Szymańska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Ani w marcu, ani w październiku. Tegoroczna Otyliada odwołana

Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki OTYLIADA w tym roku został odwołany.

(czytaj więcej)