Dziś mamy 29 listopada 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

09 listopada 2020

Sajmon Koniec z Krzywoustego jedzie na zawody okręgowe

fot. Andrzej Kinderman

fot. Andrzej Kinderman

Czworo uczniów klas drugich I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego #w Nakle nad Notecią wzięło udział w tegorocznej V Olimpiadzie Statystycznej.

Zawody I stopnia (szkolne) odbyły się w formie online 5 listopada 2020 r. Do rywalizacji przystąpili Maria Liedke, Sajmon Koniec, Hubert Olszewski i Adrian Sztubiński. Zadaniem olimpijczyków było rozwiązanie testu składającego się z trzech części o różnym stopniu trudności: część I – pytania łatwe, część II – pytania średniej trudności i część III – pytania trudne.

Po ogłoszeniu wyników okazało się, że z pierwszą lokatą zawody ukończył Sajmon Koniec, którego Komisja Szkolna zakwalifikowała do kolejnego etapu olimpiady. Sajmon 10 grudnia 2020 roku reprezentował będzie „Krzywoustego” w Bydgoszczy na zawodach okręgowych V Olimpiady Statystycznej.

Bardzo dziękujemy uczniom za zaangażowanie i chęć podjęcia wyzwania w statystycznych zadaniach, a Sajmonowi życzymy dalszych sukcesów olimpijskich.

Olimpiada statystyczna należy do olimpiad interdyscyplinarnych obejmujących wiedzę z zakresu statystyki oraz umiejętności jej praktycznego stosowania w obszarze analiz procesów społeczno-gospodarczych. Organizatorami olimpiady są: Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne.

Przygotowaniem młodzieży oraz organizacją zawodów szkolnych V Olimpiady Statystycznej zajął się Andrzej Kinderman.

Materiał: Andrzej Kinderman

Autor nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 9 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)