Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

17 maja 2022

Rozpoczęli przygodę w Słowenii. Wyjazd w ramach programu Erasmus+

fot. pow.

fot. pow.

Grupa uczniów z ZSCKR w Samostrzelu, pod opieką# pani Ewy Kaak i pana Damiana Poniewierskiego rozpoczęła podróż do Słowenii, w ramach programu ERASMUS +

Początek podróży minął nam dosyć szybko, ponieważ większość z nas spała. Zanim się obejrzeliśmy byliśmy już w Łodzi na postoju, gdzie mogliśmy "rozprostować nogi". W Polsce było jeszcze kilka przystanków... Następnie, w 2,5 godziny przemknęliśmy przez Czechy, a potem kilka godzin przejeżdżaliśmy przez Austrię. Rano zjedliśmy posiłek w McDonald's. Około godziny 14-tej w niedzielę byliśmy już na granicy Słowenii. Podziwiając przepiękne widoki, dotarliśmy o 15.30 do celu, czyli miasta Kranj. Zjedliśmy smaczny obiadek w restauracji. Zakwaterowaliśmy się w akademiku, z widokiem na góry, a później był czas na odpoczynek.

Lep pozdrav iz lepe Slovenije!

Materiał: Nowak Magdalena i Kryś Wiktoria - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)