Rozmawiano o odpowiedzialności prawnej. Policjanci w szubińskiej dwójce

fot. powierzone
Czy nieletni może ponieść odpowiedzialność za łamanie prawa, jakie decyzje w jego sprawie może podjąć #sąd, czym jest demoralizacja, a także o zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej, rozmawiali asp. Zofia Wrzeszcz i asp. Krystian Fojutowski z uczniami w Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie
Policjantka z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii wspólnie z p.o. kierownika rewiru dzielnicowych z miejscowego komisariatu odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie.
Na zajęciach przeprowadzonych dla klas IV-VI poruszono wiele bardzo ważnych kwestii związanych z bezpieczeństwem. Jedną z nich było bezpieczeństwo w sieci internetowej i cyberprzemoc. Mundurowi przestrzegali przed różnego rodzaju niewłaściwymi zachowaniami związanymi z aktywnością internetową.
Młodzież dowiedziała się również czym jest demoralizacja, jak kwestie odpowiedzialności za łamanie prawa regulują zmienione przepisy ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich i jakie decyzje może w stosunku do młodzieży łamiącej prawo podjąć sąd.
Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria



Czytaj również
- O tradycjach i obrzędach w bibliotece. Wielkanocne zajęcia dla dzieci
- Pogadanka o wagarach i bezpieczeństwie w sieci. Mundurowi w szkole
- Uczniowie wysłuchali prelekcji o cyberprzemocy. Spotkanie z policjantką
- Prezentacja dotycząca bibliotek. Wyobraźnia gości była ogromna
- Lekcja muzealna. Uczniowie poznali dzieje zbiorów i ich charakterystykę
Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.
(czytaj więcej)Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.
(czytaj więcej)Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.
(czytaj więcej)Czy można mrozić jajka? Bezpieczne i prawidłowe przechowywanie

Jajo to produkt zaskakująco trwały. Może być pyszne i w pełni wartościowe przez miesiąc, a nawet #dwa miesiące od daty zniesienia! Jak to możliwe? Wystarczy przestrzegać kilku za-sad. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jak bezpiecznie i prawidłowo prze-chowywać jaja – te surowe i te ugotowane.
(czytaj więcej)