Dziś mamy 7 października 2022, piątek, imieniny obchodzą:

21 września 2022

Równanie dróg zależy od finansów. Będą pieniądze, będzie naprawa

fot. archiwum

fot. archiwum

Sporo dróg w gminie Szubin nadal potrzebuje remontu, chociażby# doraźnego. W tej sprawie zaapelowała ostatnio radna Beata Woźniak.

Choć gmina Szubin może pochwalić się kilometrami nowych dróg, to są jeszcze takie, które pozostają w sferze marzeń mieszkańców, a pewnie i urzędników. Gdzie potrzebna jest naprawa? Beata Woźniak zawnioskowała niedawno o naprawę ubytków w ulicy Powstańców Wielkopolskich w Kołaczkowie od nr 42 w stronę Zazdrości. Ulica Powstańców Wielkopolskich, ale tym razem w Szubinie, wymaga także wyrównania – od nr 82 aż do Zazdrości. Wyrównania potrzebują również ulice Leśna i Łąkowa w Małych Rudach. Co na to gmina? Kiedy na wymieniona przez radną ulice wjedzie sprzęt?

Jeśli chodzi o ubytki w Kołaczkowie, mają być one naprawione najpóźniej we wrześniu. Oznacza to, że stan drogi nieco poprawi się jeszcze przed zimą. A co z pozostałymi drogami? – W pierwszej połowie roku 2022 przeprowadzono równanie dróg gruntowych na terenie miasta i gminy Szubin. W ramach tych prac wyrównano ul. Powstańców Wielkopolskich w Szubinie w kierunku Zazdrości oraz ulicę Leśną i Łąkową w Małych Rudach. Ponowne równanie tych dróg uzależnione będzie od posiadanych środków finansowych w budżecie gminy w dalszej części roku 2022 – poinformował burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Budowa magazynów
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)