Dziś mamy 7 października 2022, piątek, imieniny obchodzą:

23 września 2022

Rościmin podzielił fundusz sołecki. Najwięcej na zakup kruszywa

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 20 września br. w świetlicy wiejskiej w Rościminie# o godzinie 18: 00 odbyło się zebranie wiejskie, które poprowadził sołtys sołectwa Henryk Kimber.

W zebraniu uczestniczyło 19 uprawnionych mieszkańców, a także zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza Pan Waldemar Chudzik, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy Pan Jarosław Okonek, Radny Rady Miejskiej w Mroczy Pan Arkadiusz Lange, Radny Rady Miejskiej w Mroczy i jednocześnie mieszkaniec Rościmina Pan Krzysztof Leper.

Na początku Sołtys przedstawił sprawozdanie z działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej za okres między zebraniami, do którego nie było uwag. Nie przewidziano zmian w funduszu sołeckim na 2022 rok.

Następnie rozdysponowano funduszu sołecki na 2023 r. Środki w wysokości 25.149,29 zł przeznaczono na realizację następujących przedsięwzięć:
– Zakup tablicy ogłoszeniowej – 2 tys. 500 zł,
– Organizacja imprez integracyjnych mieszkańców sołectwa – 5 tys. zł,
– Utrzymanie i promowanie tradycji pożarniczych OSP Rościmin – 2 tys. 500 zł,
– Doposażenie świetlicy wiejskiej w Rościminie – 2 tys. 500 zł,
– Renowacja placów zabaw – 2 tys. 000 zł,
– Wynajem świetlicy wiejskiej – 500 zł,
– Zakup kruszywa na utwardzenie dróg gminnym w sołectwie Rościmin – 10 tys. 149,29 zł.

Głównym tematem wolnych wniosków był stan dróg gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich (m. in. dróg wojewódzkich nr 243 i 241). Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza omówił na jakim etapie jest projekt drogi gminnej relacji Rościmin – Wiele oraz przedstawił wstępne plany dotyczące zagospodarowania terenu przy plaży w Rościminie. Następnie Sołtys wyjaśnił najważniejsze zmiany w statucie sołectwa.

Na koniec Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy oraz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza zwrócili się do mieszkańców o wyrozumiałość w tych trudnych czasach, gdzie koszty projektów i robót budowlanych są przeszacowane oraz drastycznie wzrastają koszty utrzymania obiektów, m.in. koszty ocieplenia czy oświetlenia ulic.

Materiał: Maria Potka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)