Dziś mamy 3 grudnia 2021, piątek, imieniny obchodzą:

19 listopada 2021

Rodzinny Konkurs Fotograficzny. „Chcę być taki, jak mój święty patron”

fot. pow.

fot. pow.

Z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych# dzieci z nakielskich szkół podstawowych z klas I – III i przedszkoli, zostały zaproszone do Rodzinnego Konkursu fotograficznego.

Organizatorami tego konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kard. St. Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, Przedszkole nr 2 z oddziałami integracyjnymi w Nakle oraz Parafia św. Stanisława BM w Nakle.

Konkurs odbył się w ramach Ogólnopolskiego Projektu Katechetycznego „W domu, w przedszkolu, w szkole z Bogiem”, który z przedszkolakami i uczniami klas II realizuje pani katechetka Katarzyna Dobosz. Do konkursu zgłoszone zostały prace z następujących placówek:

• Przedszkole nr 1 „Tęczowe Wzgórze”
• Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” w Nakle
• Przedszkole nr 2 w Nakle
• Szkoła Podstawowa nr 3 w Nakle
• Szkoła Podstawowa nr 2, klasy 2 w Nakle.

Celem konkursu było krzewienie wartości chrześcijańskich poprzez ukazanie naszej kultury katolickiej i przeżywania wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych, rozwijanie aktywności twórczej i wspólna rodzinna zabawa. Zadanie polegało na wykonaniu stroju Świętego Patrona, którego imię dziecko otrzymało na chrzcie świętym, wraz z jego charakterystycznym atrybutem.

Jury podczas oceny prac brało pod uwagę pracochłonność wykonania stroju, wierność odtworzenia jego szczegółów, ukazanie charakterystycznych atrybutów, różnorodność użytych materiałów i pomysłowość.

Komisja konkursowa w składzie: ks. Proboszcz Tadeusz Michalak i ks.wikariusz Arkadiusz Napierała z Parafii Świętego Stanisława BM, miała ciężkie zadanie, bo wszystkie prace były przepiękne. Po długich naradach udało się. Oto wyniki:

Kategoria przedszkola
Miejsce I ex aequo
Marcelina Sztejka gr. „Stokrotki” Przedszkole nr 1 Tęczowe Wzgórze
Miłosz Robert Fijałkowski gr. „Żuczki” Przedszkole nr 2
Julia Ollik Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” w Nakle

Kategoria klasy I – II
Miejsce I ex aequo
Martyna Wiechowska klasa 3b Szkoła Podstawowa nr 3
Anastazja Krzykacz klasa 2b Szkoła Podstawowa nr 2

Miejsce II ex aequo
Fabian Lisiecki klasa 2b Szkoła Podstawowa nr 2
Maria Elżbieta Witkowska klasa 2a Szkoła Podstawowa nr 2

Miejsce III ex aequo
Maja Stawarz klasa 2a Szkoła Podstawowa nr 2
Wiktoria Wolak klasa 2b Szkoła Podstawowa nr 2.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez organizatorów. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim dzieciom, które postanowiły wziąć udział w naszym konkursie. Dziękuję nauczycielom, którzy zachęcili dzieci do zabawy. Podziękowania specjalne kieruję na ręce Rodziców, którzy pochylili się ze swoimi pociechami nad postacią świętego Patrona, którego imię wybrali na chrzcie dla swojego dziecka i wzięli udział we wspólnej zabawie. Gratuluję zwycięzcom. Niech nasi Święci Patronowie czuwają nad nami.

Materiał: Katarzyna Dobosz / organizator i koordynator konkursu 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)