Dziś mamy 7 października 2022, piątek, imieniny obchodzą:

22 września 2022

Religijno-rodzinny festyn. Zwieńczono Dni Kultury Chrześcijańskiej

fot. ML

fot. ML

Nieopodal ulicy Dąbrowskiego w Szubinie odbył się festyn wieńczący# 24. edycję Dni Kultury Chrześcijańskiej. Była to okazja, aby mieszkańcy Szubina mogli się wspólnie solidaryzować przy akompaniamencie muzyki religijnej.

Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szubinie trwały od 10 września. Festyn rodzinny, który odbył się 18 września, był jego zakończeniem.

Podczas gdy część ludzi brała udział w losowaniu, niektórzy mogli posłuchać występów miejscowych artystów. Koncerty zaczęły się o 15:00. W tym czasie na scenie wystąpili między innymi: zespół śpiewaczy „Jesienny kwiat”, Zuzanna Bak czy Agnieszka Berka. Swoje umiejętności zaprezentowały dzieci z przedszkola „Słoneczko”, Zespół taneczny Algaro ze SP nr 2 w Szubinie. Ponadto Marcin Gąsiorowski przeprowadził zumbę i zostały zorganizowane zajęcia dla dzieci pod sceną.

Wisienką na torcie był występ Siewców Lednicy, zespół religijny związany ze Wspólnotą Lednica 2000 przy kościele dominikanów w Poznaniu. Działają już od 2000 roku i mają za sobą 6 albumów studyjnych. Mieli okazję zagrać na 25-lecie Fundacji im. Jana Pawła II w Watykanie. Często animują co ważniejsze wydarzenia kościelne w Polsce. W Szubinie zagrali dla publiczności koncert, który spotkał się z dobrym przyjęciem publiczności. Po ich występie zakończyły się Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Oceń artykuł: 8 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • -4 (10)

    Xyz, w dniu 22-09-2022 16:45:34 napisał:

    Czy organizatorzy za zużyty prąd elektryczny do spółdzielni mieszkaniowej zapłacili? Czy znowu darmoszka.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)