Dziś mamy 22 września 2021, środa, imieniny obchodzą:

14 września 2021

Rekord przejścia trasy BTR25 w rękach nakielskich strzelców. Gratulujemy!

fot. JS 2073

fot. JS 2073

11 września 2021 roku członkowie Jednostki Strzeleckiej 2073 z# Nakła nad Notecią pobili rekord przejścia trasy BTR 25 w umundurowaniu. Nowy rekord przejścia trasy to 8 godzin i 17 minut. Przełożyło się to na średnie tempo marszu 19:34 min/km. Poprzedni rekord tempa wynosił 22:26 min/km.

Przewyższenia na tej trasie wynoszą około +/-1200 metrów., a dystans do pokonania to ponad 25 km.

Start marszu następuje w Węgierskiej Górce, miejscowości nazwanej "Westerplatte Południa", z powodu walk, które miały tam miejsce w pierwszych dniach wojny obronnej 1939 roku. Trasa marszu wiedzie na szczyt Baraniej Góry czerwonym szlakiem (góry, z której wypływają źródła Wisły). Ze szczytu powrót następuje szlakiem czarnym i zielonym do Węgierskiej Górki.

Uczestnikom gratulujemy, a chętnym do pobicia rekordu z chęcią udostępnimy plik gpx z zapisem trasy.

Materiał: JS 2073 - Sławomir Polaków

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 6 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)