Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

06 lipca 2022

Pytania o stadiony. Na jednym szatnia, na drugim wiata

fot pow.

fot pow.

W Kcyni zlokalizowane są dwa stadiony: jeden, tj. stadion Orła przy# ulicy Poznańskiej, drugi – przy ulicy Powstańców Wielkopolskich. Obydwa mają już swoje lata i wciąż potrzeba ich modernizacji.

Stąd ostatnio pojawiło się kilka pytań radnych związanych z obiektami. Magdalena Wyczańska-Jabłkowska zastanawia się, co z projektem modernizacji stadionu Orła przy ulicy Poznańskiej? – Czy stanie tam zaplecze sanitarno-socjalne? – zapytał.
Burmistrz Kcyni Marek Szaruga informuje, że gmina przygotowuje się do przetargu na realizację zadania, ale jednocześnie podkreśla, że głównym celem na ten rok jest przebudowa Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni. Oczywiście stadion również doczeka się modernizacji, tym bardziej że wraz z końcem maja okazało się, że samorząd otrzymał na ten cel dofinansowanie z programu Polski Ład. 6 mln zł będzie kosztowała budowa trzech boisk wielofunkcyjnych: przy ulicy Poznańskiej w Kcyni, przy Szkole Podstawowej w Kcyni i przy Szkole Podstawowej w Dziewierzewie. Jeśli chodzi o wspomniany stadion miejski przy Poznańskiej, ma tam powstać szatnia z prawdziwego zdarzenia – z pomieszczeniami dla dwóch drużyn i sędziów, toaletami, magazynem, pomieszczeniem gospodarczym, biurem. Powstaną też nowe trybuny z zadaszeniem, oświetlenie, nowe boisko i bieżnia, miejsca postojowe i mała architektura.

Natomiast przy szkołach powstaną boiska wielofunkcyjne – piłka ręczna, piłka siatkowa i 2x piłka koszykowa. Do tego piłkochwyty, niezbędne wyposażenie, oświetlenie itp. Gmina otrzymała 5 mln 400 tys. zł, a z własnych pieniędzy musi dołożyć 600 tys. zł. Zadanie ma się zakończyć jesienią 2023 roku.

Nieco inaczej wygląda sprawa z boiskiem przy ulicy Powstańców Wielkopolskich. Jeśli o nie chodzi, mieszkańcy coraz częściej podkreślają, że warto wykorzystać jego potencjał. M.in. to dlatego samorządy dwóch osiedli: nr 2 i nr 3 zdecydowały się zainwestować w sprzęt do kalisteniki, który stanie właśnie przy Powstańców. To nie wszystko. Radny Mirosław Pezacki uważa, że na boisku potrzebna jest wiata, która pozwoliłaby się schronić dzieciom przed deszczem, a przede wszystkim przed zbliżającymi się upałami.

Marek Szaruga jest innego zdania. – Wiata ochronna w tym miejscu budzi moje obawy. Wiadomo, co może się tam dziać w godzinach wieczornych i nocnych. Dbając szczególnie o zdrowie naszych mieszkańców, postawienie takiej wiaty stoi pod wielkim znakiem zapytania. To są pewnego rodzaju niebezpieczne miejsca i różne rzeczy mogą się w nich dziać – powiedział Szaruga.

Źródło: 

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (12) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (13)

  Mieszkaniec , w dniu 06-07-2022 15:39:52 napisał:

  Mam nadzieje że tematy związane ze boiskami i sportem będzie realizował nowy Burmistrz , który będzie zwolennikiem sportu i rekreacji.

  odpowiedz

  • 1 (11)

  Marek Likwidator, w dniu 06-07-2022 22:20:49 napisał:

  Jeśli zostanie ten co jest to nie będzie niczego

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Kkk, w dniu 07-07-2022 06:48:51 napisał:

  Pan Burmistrz do wymiany

  odpowiedz

  • -1 (5)

  Kibic, w dniu 07-07-2022 09:26:29 napisał:

  Pan Burmistrz nigdy nie zrobi nic na stadionie przy ul Poznańskiej gdzie są pieniądze za drzewa ze stadionu teraz pokazał oblicze stadionu i gdzie ma sport nie liczcie na nic wstyd i żenada lepsze boiska maja na wioskach

  odpowiedz

  • 0 (2)

  serdek, w dniu 07-07-2022 14:10:33 napisał:

  pamiętajcie, że szatnia powinna być podwójna oddzielna dla każdej z drużyn

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Obserwator , w dniu 07-07-2022 20:09:58 napisał:

  Gratuluję redakcji za opis meczu Kcyni w Sicienku to było 2 tygodnie temu już są nowe grupy na nowy sezon a wynik też był inny. Jak zwykle nic nie wiedzą i spóźnieni w r.... Gratuluję

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Rodzice, w dniu 08-07-2022 07:58:35 napisał:

  Witam! Proponuje aby burmistrz z "radnymi" zorientował się w jakim stanie jest w tej chwili boisko na Powstańców. Aby nasze dzieci mogły zacząć trening za ktory oczywiscie placimy rodzice oraz trenerzy musieli zbierać bardzo duze ilosci szkła.Trening oczywiscie odbył się z bardzo dużym opóźnieniem.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (4)

  kibic, w dniu 08-07-2022 15:35:12 napisał:

  Niech od nowego sezonu wystawią drużynę Orła z Burmistrza i jego Radnych niech pokażą co potrafią tylu ich jest ze bez wysiłku awansują do A Klasy a wy chłopaki dajcie sobie spokój niech Oni się wstydzą jakie boisko jest w mieście Kcynia trenerem niech będzie Pezacki znawca od wszystkiego a w bramce wstawcie Panią Stachowiak to nikt nie strzeli bramki powodzenia

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (2)

  Kibic , w dniu 08-07-2022 18:01:15 napisał:

  Pan Burmistrz i Przewodniczący są bardzo zapracowani , ile Oni mają na głowie , praca od 7-15 w tym kilka kawek z znajomymi, godzina 15 i do widzenia , co tam boiska jak Ci ludzie nie czują sportu, nawet nie doceniają tego iż rodzice płacą za szkółkę Lecha a co tam przecież to nie z ich kieszeni , to są SPOŁECZNICY ale za kasę !!!!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)