Dziś mamy 17 maja 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

06 maja 2022

Przywłaszczyła portfel. Kobietę ujęła policjantka po zakończonej służbie

fot. policja.gov.pl

fot. policja.gov.pl

Policjantka z nakielskiej komendy, robiąc zakupy po# skończonej służbie, ujęła kobietę, która w jednym z marketów przywłaszczyła portfel. Wizerunek podejrzanej uwiecznił monitoring, którego zapis mundurowa widziała zaledwie godzinę wcześniej, wykonując swoje obowiązki w innej sprawie.

Sprawa miała swój początek pod koniec kwietnia. Wtedy, do nakielskiej komendy pokrzywdzona zgłosiła, że zagubiła portfel z dokumentami i gotówką. Tego samego dnia dokumenty zostały znalezione i dostarczone policjantom, a ci zwrócili je właścicielce. W dalszym ciągu nie było jednak portfela i prawie 700 złotych, które się w nim znajdowały.

W minioną środę (4.05) policjantka z nakielskiego zespołu ds. wykroczeń wykonywała czynności, do prowadzonych spraw, w jednym z marketów na terenie miasta i obsługa sklepu pokazała jej także nagranie, na którym kobieta chowa do torby portfel pozostawiony przy jednym ze stoisk.

Po zakończonych czynnościach policjantka wróciła do komendy i powiadomiła o nagraniu, które widziała. Okazało się, że w jednostce jest właścicielka portfela, która składa zawiadomienie o przywłaszczeniu jej mienia. Analiza nagrania i ustalenie personaliów sprawczyni przestępstwa było zadaniem kryminalnych, którzy w sprawie wszczęli postępowanie.

Śledczym pracę ułatwiła koleżanka z zespołu ds. wykroczeń, która po zakończonej służbie wyszła do miasta na zakupy i na jednej z ulic zauważyła kobietę, której wizerunek widziała na sklepowym monitoringu. Niezwłocznie ujęła ją i doprowadziła do komendy. Tam sprawa się wyjaśniła. Podejrzana przyznała, że zabrała portfel ze sklepu i przywłaszczyła pieniądze, natomiast dokumenty w kopercie położyła przed jednym ze sklepów. Jak już wiadomo, zostały one później znalezione i zwrócone pokrzywdzonej. Jeszcze tego samego dnia nakielanka usłyszała zarzuty za przywłaszczenie rzeczy znalezionej, a do pokrzywdzonej wróciła część utraconej gotówki.

Za przywłaszczenie rzeczy znalezionej kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. O losach mieszkanki Nakła zdecyduje sąd.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 45 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

W restauracji za przyjęcie komunijne zapłacimy od 120 do 400 zł od osoby

Pierwsza komunia to niezwykły moment w# życiu katolickich rodzin. Niemniej zorganizowanie przyjęcia komunijnego może być nieco stresujące. Aby móc w pełni cieszyć się tym dniem, warto wcześniej zaplanować szczegóły przyjęcia i ceremonii. Nie musisz organizować drogiej imprezy w restauracji, aby świętowanie komunii Twojego dziecka okazało się sukcesem. Warto jednak poświęcić trochę czasu, aby zadbać o wszystkie szczegóły.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Niezapomniany grill bez mięsa. Postaw na serowe przekąski i warzywa!

Majówka to niepisana data graniczna rozpoczynająca sezon grillowy. Wielu z nas# z radością na to czekało. Posiłek na łonie przyrody jest doskonałą okazją do spotkań towarzyskich czy rodzinnych. Niektórzy jednak tracą zapał, na myśl o ciężkostrawnych potrawach. A przecież grillowanie nie musi opierać się wyłącznie na mięsie. Tak naprawdę to łatwy i szybki sposób na dodanie smaku prostym i zdrowym warzywom czy zaserwowanie produktu w innej niż zwykle postaci. Poniższe wskazówki pomogą Ci przygotować ucztę zarówno dla Twoich wege znajomych, jak i dla tych, którzy chcą ograniczyć ilość mięsa w swojej diecie lub oprócz niego chętnie wypróbują nowe, ciekawe smaki. Bezmięsne grillowanie wciąż dla wielu brzmi jak oksymoron. Jeśli jesteś przyzwyczajony do steków i hamburgerów, być może będziesz musiał wykazać się kreatywnością, jeśli chodzi o to, co i jak grillować jako wegetarianin, weganin lub jako gospodarz, który zaprasza na grilla wegetarian lub wegan. Niemniej przygotowanie serowych przekąsek czy grillowanych warzyw może się okazać niezwykle ciekawą przygodą kulinarną. I kto wie – być może nowe smaki pokochają nawet najbardziej zagorzali mięsożercy.

(czytaj więcej)