Dziś mamy 7 października 2022, piątek, imieniny obchodzą:

01 września 2022

Przywitano nowych pierwszoklasistów. Wspólne rozpoczęcie roku szkolnego

fot. ML

fot. ML

Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Paterku odbyło się gminne# rozpoczęcie roku szkolnego. Na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, rodzice i samorządowcy, aby uroczyście rozpocząć kolejny rok szkolny.

W tym roku oficjalne rozpoczęcie miało miejsce o 9:30. Po wniesieniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu uczniowie zostali przywitani przez panią dyrektor Alinę Sławkowską, potem przez burmistrza Nakła Sławomira Napierałę, Pawła Wiśniewskiego – przewodniczącego rady miejskiej w Nakle i proboszcza miejscowej parafii ks. Mariusza Zbieranka.

Po tych wstępnych słowach przyszedł czas na występ artystyczny. Uczniowie drugich klas SP w Paterku zaśpiewali piosenki o recytowali wiersze nawiązujące tematyką do rozpoczęcia szkoły. Na końcu nie zabrakło oklasków dumnych rodziców.

Na zakończenie dyrektor Sławkowska przedstawiła publiczności nowych pierwszoklasistów. Ogłosiła, że właściwe pasowanie na ucznia odbędzie się w październiku, po czym wszyscy rozeszli się do swoich klas, aby owocnie rozpocząć nowy rok szkolny.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  ania, w dniu 02-09-2022 09:26:08 napisał:

  Piękna uroczystość powitania roku szkolnego .

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja, w dniu 02-09-2022 15:37:48 napisał:

  Jak zawsze na wysokim poziomie Brawo ZSP Patetek

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Konstrukcje stalowe
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)