Dziś mamy 7 października 2022, piątek, imieniny obchodzą:

03 września 2022

Przyjemny i radosny dzień. Społeczność uczniowska integrowała się na przystani

fot. powierzone

fot. powierzone

2 września 2022 dla uczniów # Żeglugi stał się dniem integracji i dobrej, zdrowej rywalizacji. Dziewczęta spędziły dzień rozwijając się sportowo, społecznie i zdobywając oprócz umiejętności także wiedzę na temat możliwości rozwoju, jakie daje przynależność do społeczności naszej szkoły.

Spotkały się z pedagogiem szkolnym, trenowały jogę i aerobic.  Poznały członkinie i opiekunkę samorządu szkolnego. Zostały zapoznane programami społecznymi i innymi prowadzonymi przez samorząd, np. Różowa skrzyneczka, oraz nowym tegorocznym programem  realizowanym przy wsparciu Kulczyk Foundation i sieci Rossmann. Otrzymały też informacje na temat szkolnej orkiestry.

Chłopcy z klas starszych rozwijali a pierwszoklasiści prezentowali wychowawcom swoje talenty sportowe, uczyli się rywalizacji, gry fair play, dobrego kibicowania. Pierwsze klasy poznawały także podczas pierwszego rejsu Łokietkiem okolice Nakła a klasy pierwsze  żeglugowe zapoznawały się także ze statkiem i innymi jednostkami pływającymi po Noteci. Chłopcy po wyczerpujących zmaganiach sportowych posilili się kiełbaskami z grilla a zwycięzcy zmagań sportowych otrzymali karty upominkowe dla  całej klasy przygotowane przez samorząd uczniowski.

Ten dzień był radosny i przyjemny, a już od poniedziałku czeka nas ciężka praca nad zdobywaniem samych pozytywnych ocen.

materiał: Bogdan Ślagowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)