Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

24 stycznia 2023

Przygotowania do zabawy karnawałowej. Motywem przewodnim balu - Hiszpania

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

W tym roku motywem przewodnim balu karnawałowego w szkole podstawowej w Sadkach jest Hiszpania. Impreza już w #najbliższy piątek, ale zanim nastąpi trzeba się do niej odpowiednio przygotować!

Na zaproszenie Pani Elżbiety Niedzielskiej, przybyliśmy na szkolną świetlicę z pomocą! Wiele nam nie było trzeba by stworzyć iście hiszpańskie gadżety.

Z dwóch kolorowych kartek, odrobiny kleju i patyczków powstały piękne wachlarze. Dzieci oczywiście mogły ozdobić je według uznania rysując różnorakie wzory lub tworząc ażury nożyczkami.

Wykonaliśmy także sombrero i grube wąsy na piku. Uczniowie wycieli gotowe wzory hiszpańskich kapeluszy, ozdobili je kredkami i kolorowymi frędzlami z włóczki. Następnie zarówno do sombrero jak i wąsów zostały przyklejone klejem na gorąco patyczki (piki). Teraz nasze gadżety mogą posłużyć dzieciom podczas balu karnawałowego- świetnie sprawdzą się przy fotobudce!

To był bardzo miło spędzony czas. Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia następnym razem!

Materiały do zajęć zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w sadkach, a przygotowała je i przeprowadziła Magdalena Sobiecka animator kultury GOK.

Materiał: Magdalena Sobiecka / GOK Sadki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)