Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:

20 lipca 2021

Przetasowania w funduszu. Mieszkańcy Łodzi przyjęli zmiany

fot. MB

fot. MB

Ponad 1,5 tys. zł w funduszu sołeckim wsi Łodzia znajdzie swoje nowe przeznaczenie.

Podczas czwartkowego zebrania sołeckiego w miejscowości Łodzia mieszkańcy zdecydowali o innym przeznaczeniu kwoty ponad 1,5 tys. zł niż zdecydowało ubiegłoroczne zebranie sołeckie. Wówczas za kwotę 1 tys. 565,48 zł miały być kupione gry zręcznościowe. Jednak zostanie ona przeznaczona na wykonanie m.in. wieńca dożynkowego, lamp w świetlicy wiejskiej lampy we wsi oraz na stoisko dożynkowe sołectwa.

– Na lampy w świetlicy, żeby wszystko uruchomić potrzebne jest 360 złotych. Do każdej lampy musi być koszulka, dochodzi położenie kabla. Instalacja będzie wykonana przeze mnie, aby nie było dodatkowych kosztów. Już mnie pytano, jaki będzie koszt założenia tych lamp, obiecałem, że podejmę się tego sam, bo jestem z zawodu elektrykiem i wiem jak do tego podejść – poinformował zebranych sołtys wsi Marek Trojanek. – Zrobię wszystko zgodnie ze sztuką budowlaną. Jeśli ktoś będzie miał co do tego wątpliwości, to na własny koszt będę nawet w stanie zamówić opinię jakiegoś pana elektryka, by wszyscy mieszkańcy byli spokojni, że inwestycja jest przeprowadzona jak należy – dodał.

Jak podkreślił sołtys, w funduszu należało także wydzielić środki finansowe m.i.n na sołeckie stoisko dożynkowe. – Panie potrzebują nie tylko materiałów do wystroju stoiska, ale także produkty, z których przygotowują potrawy. Zawsze jakoś to było kombinowane, że panie składały się. Nie może być tak, że robią to z własnych pieniążków, bo w końcu stoisko jest sołeckie i one reprezentują wieś Łodzia na forum gminy – poinformował sołtys.

Ostatnią ważną kwestią omawianą z bieżącego funduszu sołeckiego była lampa uliczna. Już wcześniej wyznaczony został punkt, gdzie miałaby ona stanąć. Koszt jej postawienia szacowany był na 2,5 tys. zł. Ma być to lampa solarna. – W przyszłości, jeśli one się sprawdzą, będą zakupowane kolejne, jeśli oczywiście taka będzie wola rady sołeckiej i mieszkańców oraz jeśli pozwolą na to środki. Jednak obecnie okazało się, że zaplanowane przez nas środki nie wystarczą, gdyż sam słup stał się strasznie drogi i kosztuje już ok. 1 tys. zł., a lampa to koszt 2 tysięcy. No więc pozostałe środki z gier planszowych zostają przekierowane na zakup tej lampy – wyjaśnił pan Marek.

Mieszkańcy niemal jednogłośnie przyjęli zmiany w budżecie sołeckim.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (3)

  Ciekawy, w dniu 20-07-2021 13:41:20 napisał:

  Wieniec dożynkowy? Kto wierzy w te katolickie zabobony niech sam się składa, a nie, z jakby nie było, wspólnej puli, kiedy nie wszyscy chcemy lub czujemy potrzebę uczestnictwa w tym teatrzyku.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Basia Sójka , w dniu 20-07-2021 19:16:01 napisał:

  Elegancko

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Sprawdzanie geometrii kół
Nadanie modnej linii
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Nowoczesny styl
0

Jedni na urlop, drudzy do biur. Powroty firm do pracy stacjonarnej

Co czwarta firma spodziewa się powrotu do biura w# czasie wakacji. Ponad 70% firm zapytanych przez Dailyfruits przewiduje powrót do biura w 2021 roku. Jak pokazały wyniki badania „Powrót firm do biura a pandemia Covid-19”, szybciej wrócą firmy pracujące hybrydowo – w tym gronie aż 91% spodziewa się całkowitego powrotu do biur w 2021 roku. Na jakich zasadach firmy będą wracać? Co myślą o powrotach pracownicy?

(czytaj więcej)
0

Alkohol i brawura. Główne przyczyny wypadków nad wodą

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, tylko w# miniony weekend utonęło w Polsce 13 osób, a od początku czerwca już w sumie 116. Alkohol, brawura, niedostateczne umiejętności oraz skoki do wody - są od lat wymieniane jako główne przyczyny wypadków nad wodą. Nie można jednak zapominać, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo wczasowiczów spoczywa również na właścicielach i administratorach kąpielisk.

(czytaj więcej)
0

Kredyt na wakacje. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nadeszły upragnione wakacje. Tysiące Polaków wypoczywają nad# polskim morzem, w górach lub za granicą, korzystając z tego, że znowu możemy swobodnie się przemieszczać, a życie wraca do normalności po pandemii. Płacimy za to wysoką cenę i dosłownie, bo koszty zorganizowania letniego urlopu w porównaniu do ubiegłego sezonu, w zależności od destynacji i wybranego komfortu, wzrosły nawet o 70 proc. Nie jest to zaskakujące zjawisko, ponieważ branża turystyczne chce odrobić straty po zeszłorocznych obostrzeniach. Jesteś w tej grupie, która jeszcze nie zaplanowała wypoczynku, bo odstraszają Cię wysokie koszty? Myślisz o zaciągnięciu kredytu na wakacje, ale obawiasz się, czy to dobry pomysł, bo korona-kryzys jeszcze nie minął, a w mediach straszą, że „prawdziwa” recesja dopiero ma przyjść? Głowa do góry! W nowym cyklu poradnikowym Intrum „Ogarniam finanse” radzimy, jak bezpiecznie i „mądrze” pożyczyć pieniądze na zorganizowanie wyjazdu, by z wakacji nie wrócić z finansowym kacem i nie wpaść w poważne kłopoty finansowe.

(czytaj więcej)
0

Oszczędności ma co piąty Polak. Wpływ na to miała pandemia

Wiele osób dopiero w obliczu kryzysu wywołanego# koronawirusem zdało sobie sprawę, jak niepewna może się nagle stać ich sytuacja finansowa. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, choć 35 proc. ankietowanych deklaruje, że stara się zawsze odkładać trochę pieniędzy, aż 19 proc. odpowiedziało, że dopiero pandemia uświadomiła im, jak ważne jest posiadanie oszczędności. Dane zgromadzone w BIG InfoMonitor oraz w bazie BIK pokazują, że nie brakuje powodów, by z większą rozwagą podchodzić do zarządzania domowymi budżetami – na koniec maja suma zaległych zobowiązań ponad 2,7 mln osób sięgnęła 79,4 mld zł.

(czytaj więcej)