Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

10 stycznia 2022

Przekroczył dopuszczalną masę o ponad 4 tony! Inspektorzy WITD w powiecie

fot. WITD w Bydgoszczy

fot. WITD w Bydgoszczy

Kolejny już raz dokonano zatrzymania pojazdu, który to# poprzez swoje parametry drogowe nie tylko niszczył drogi, ale również zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

W środę, 5 stycznia br., inspektorzy z WITD w Bydgoszczy podczas pełnienia czynności kontrolnych na terenie powiatu nakielskiego, wytypowali do kontroli 2 - osiowy samochód ciężarowy, którym wykonywano niezarobkowy przewóz drogowy papieru, który to był umieszczony na paletach.

Kontrola wagowa wykazała znaczne przekroczenie dopuszczalnego nacisku osi napędowej pojazdu. Przy dopuszczalnym nacisku 11,5 t, uzyskany wynik z ważenia wynosił aż 13,9 t. Przekroczenie nacisku osi generowało równocześnie przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej ustalonej na 18 t. o ponad 4 tony.

Wobec podmiotu wykonującego przewóz wszczęto postępowanie wyjaśniające, kierującego ukarano mandatem karnym, a przewóz wstrzymano do czasu przywrócenia normatywności pojazdu. Ponadto, w toku kontroli stwierdzono, że kontrolowane przedsiębiorstwo nie posiada wymaganego zaświadczenia na przewozy drogowe na potrzeby własne oraz narusza przepisy dotyczące użytkowania urządzeń rejestrujących. Powyższe będzie przedmiotem osobnego postępowania administracyjnego.

Materiał: WITD w Bydgoszczy 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Budowa magazynów
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)