Dziś mamy 5 grudnia 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

20 listopada 2023

Przedszkolaki w pomarańczowym pochodzie. Kampania przeciw przemocy

fot. powierzone

fot. powierzone

17 listopada 2023 roku dzieci z Przedszkola #Gminy Sadki "Dobre Ludki" przemaszerowały ulicami Sadek w pomarańczowym pochodzie.

Wręczały przechodniom pomarańczowe baloniki i chorągiewki. Odwiedziły również Urząd Gminy i Wójta Pana Dariusza Gryniewicza. Czym to było podyktowane? Otóż tego dnia Przedszkole wzięło udział w Kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży". Przedszkole przybrało kolor pomarańczowy. Wystrój na zewnątrz i wewnątrz, rozwieszone balony, przedszkolaki ubrane w odcienie pomarańczowego, ale i również posiłki były tego koloru. Dlaczego? Pomarańczowy to kolor ostrzegawczy. Bądź uważny, reaguj!

W ramach kampanii przedszkole odwiedziły wychowanki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Ireny Sendlerowej w Samostrzelu. Przeprowadziły, pod czujnym okiem swoich wychowawczyń, zajęcia dla grupy Sówek. Opowiedziały o Kampanii, oraz przeczytały i omówiły bajkę o przyjaźni. W grupie Biedronek zajęcia o przemocy, jej rodzajach, sposobach zachowania się oraz możliwościach zwrócenia się o pomoc przeprowadziła Pani pedagog Magda Krzemińska.

Ponadto każda z grup przedszkolnych ozdobiła pomarańczowym lukrem babeczki oraz wykleiła pomarańczową wstążeczkę-symbol Kampanii. Po intensywnych zajęciach rozpoczął się marsz ulicami Sadek, w którym towarzyszyły im wychowanki z MOW w Samostrzelu. Miał on na celu zwrócenie uwagi na krzywdę drugiego człowieka oraz sprzeciw wobec stosowanej przemocy.

Dzień ten był jedną z ważnych lekcji, która jest początkiem do poruszania się w świecie pełnym emocji, uczuć i wartości.

Opracowała Magda Krzemińska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 5 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Spotkanie z największymi agencjami kosmicznymi. Zgłoszenia do 11 grudnia

Zachęcamy studentów zainteresowanych badaniami #kosmicznymi do udziału w warszawskim spotkaniu z przedstawicielami najważniejszych agencji kosmicznych świata. Wydarzenie odbędzie się 14 grudnia o godz. 14:00 w budynku Ministerstwa Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)