Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

06 lutego 2024

Przedszkolaki poznały historię dwóch braci. "Dzień Pozytywnego Myślenia"

fot. Justyna Krzyżaniak

fot. Justyna Krzyżaniak

Dnia 5 lutego Gminna Biblioteka Publiczna# w Sadkach odwiedziła Przedszkole Gminy Sadki "Dobre Ludki" oddział w Bninie.

Tematem przewodnim naszego spotkania był obchodzony 2 lutego Dzień Pozytywnego Myślenia. Dzieci w skupieniu wysłuchały opowiadania z książki A. Antosiewicz pt. "Mądre bajki - Pozytywne myślenie". Dzięki temu poznały historię dwóch braci Daniela i Tomka. Przez negatywne nastawianie oraz strach przed brakiem umiejętności gry w piłkę nożną młodszemu z braci nie wychodziły treningi. Dopiero po rozmowie z bratem, który to wskazał mu, jak w prosty sposób może nastawić się pozytywnie do stresogennej sytacji, treningi zaczęły sprawiać mu radość. Historia Daniela pokazała naszym przedszkolakom, że warto w siebie wierzyć. Maluchy zrozumiały, że nawet najtrudniejsze zadanie może okazać się błahostką, gdy stawimy mu czoła z pozytywnym nastawieniem.

Dzieci podzieliły się swoimi doświadczeniami, w których okazało się, że strach ma wielkie oczy i do niektórych rzeczy trzeba podchodzić z optymizmem oraz uśmiechem. Wszyscy zauważyliśmy, że nawet, gdy coś nie wyjdzie, to nie należy się zamartwiać i rezygnować tylko trzeba próbować do skutku, aż osiągniemy wymarzony cel. W drugiej części zajęć dzieci przy pomocy talerzyków tekturowych tworzyły piękne uśmiechnięte słońca. Na przygotowanych kartkach rysowały rzeczy, bądź czynności, które sprawiają im radość.

Po raz kolejny dziękujemy Paniom Przedszkolakom oraz dzieciom z Bnina za ciepłe przyjęcie. Z pewnością będziemy do Was wracać.

Materiał: Aneta Rózga-Miniszewska / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)