Dziś mamy 1 sierpnia 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

05 listopada 2020

Przedszkolaki pamiętają o Święcie Zmarłych. Zapalono znicze

fot. Renata Szymańska

fot. Renata Szymańska

Dzieci z przedszkola w Ślesinie nie zapomniały o Święcie Zmarłych. Już kolejny rok zapalają #znicze przy pomniku poświęconym żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej, wyzwolicielom ziemi ślesińskiej.

Zapalone znicze, które dzieci postawiły pod pomnikiem to symbol pamięci o zmarłych, którzy walczyli i oddali życie za ojczyznę i naszą wolność. Tego dnia dzieci zrozumiały jak ważny jest Dzień Wszystkich Świętych, a także odwiedzanie grobów nie tylko bliskich, ale wszystkich zmarłych.

Materiał: Renata Szymańska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Mamy na to kilka sposobów

Wakacje najczęściej kojarzą nam się z# wypoczynkiem w górach, nad morzem albo na wsi u rodziny. Nie każda rodzina jednak ma możliwość, by zapewnić swoim dzieciom tego typu rozrywkę. U niektórych jest to kwestia finansowa, a niektórzy rodzice po prostu nie mają na to czasu ze względu na pracę. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ również w mieście można zapewnić dziecku świetną rozrywkę pełną przygód i ciekawych doświadczeń. Co robić i o czym należy pamiętać, planując wakacje w mieście?

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)