Dziś mamy 3 grudnia 2021, piątek, imieniny obchodzą:

11 listopada 2021

Przedszkolaki pamiętają! Najmłodsi uczcili Dzień Niepodległości

fot. pow.

fot. pow.

11 listopada, obchodzimy bardzo ważne dla# nas, Polaków święto – Święto Niepodległości.

Co roku upamiętnia nam ono odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Przedszkolaki z Przedszkola „Wesoła Piątka” co roku świętują tę ważną datę. Tak było i teraz. Od poniedziałku 8 listopada w naszym przedszkolu odbywały się uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Miały one niecodzienny charakter, ponieważ każda z grup obchodziła je osobno. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały pieśni patriotyczne, zatańczyły układ taneczny do piosenki „Od morza aż do Tatr”. Grupa „Pszczółki”, „Jeżyki” oraz „Żabki” wybrały się na Nakielski Rynek, gdzie złożyły kwiaty oraz znicze pod "Pomnikiem Wdzięczności Wojsku Polskiemu”. Natomiast w środę 10 listopada wszystkie dzieci wraz z Paniami o symbolicznej godzinie 11.11, włączając się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”, odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”. Ponadto dzieci z każdej grupy wykonały ciekawe prace plastyczne upamiętniające ten dzień.

Materiał: Przedszkole "Wesoła Piątka"

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Fotokalendarze A3
35PLN
Ziemniaki
0,99PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)