Dziś mamy 3 grudnia 2021, piątek, imieniny obchodzą:

02 listopada 2021

Przedszkolaki odwiedziły gospodarstwo. Czekało na nich mnóstwo atrakcji

fot. pow.

fot. pow.

W czwartek 22 października odbyła się pierwsza w# tym roku szkolnym wycieczka autokarowa.

Tym razem 5 i 6 latki z „Donalda” odwiedziły Wiejskie Gospodarstwo Edukacyjne Babaluda, koło Chełmży. Na miejscu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Tematem spotkania była „Jesień na wsi” Przedszkolaki zapoznały się ze specyficznym charakterem gospodarstwa. Karmiły oraz poiły zwierzęta oraz mogły zaobserwować w jaki sposób doi się kozy. Poznały wygląd i zastosowanie starych narzędzi rolniczych, używanych niegdyś do uprawy ziemniaków oraz innych roślin okopowych. Ciekawym doświadczeniem dla dzieci był pobyt na polu uprawnym gdzie wspólnie uczestniczyły w wykopywaniu ziemniaków oraz zbieraniu dyni, którą mogły zabrać do przedszkola. Przedszkolaki poznały staropolski zwyczaj kiszenia kapusty. Miały możliwość uczestniczenia w szatkowaniu i ubijaniu w specjalnej wanience kapusty.

Punktem kulminacyjnym wycieczki było rozpalanie ogniska w kuchence z fajerwerkami, na której gospodyni smażyła placki ziemniaczane wykonane z ziemniaków uzbieranych przez dzieci. Na koniec wszyscy zasiedli do stołu i zajadali chrupiące placki ziemniaczane. Na koniec dzieci uczestniczyły w zabawach na świeżym powietrzu. Atrakcją dla nich było przejście specjalnie dla nich przygotowanego toru przeszkód.

Czas upłynął szybko w wesołej atmosferze. Zmęczone, ale zadowolone i z uśmiechem na twarzy wszyscy wrócili do przedszkola.

Materiał: Kinga Geppert - Przedszkole "Donald"

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)