Dziś mamy 1 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

27 października 2021

Przed nami dzień Wszystkich Świętych. Policjanci mają kilka wskazówek

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Podobnie, jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, policjanci# powiatu nakielskiego dbać będą o bezpieczeństwo osób odwiedzających nekropolie w regionie. Mundurowi apelują do pieszych o korzystanie z chodników lub poboczy, a do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w okolicach cmentarzy.

W zbliżający się dzień Wszystkich Świętych, jak co roku, spodziewać się można wzmożonego ruchu na cmentarzach w regionie. O bezpieczeństwo odwiedzających nekropolie tradycyjnie dbać będą policjanci, którzy zwracają się zarówno do pieszych i kierowców z apelem o wzajemny szacunek i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Piesi winni korzystać z chodników, a w miejscach, gdzie ich nie ma z poboczy, w taki sposób, by nie tamować ruchu i nie powodować sytuacji zagrażających ich bezpieczeństwu. Jednocześnie apelujemy do kierowców o rozsądną i uważną jazdę, szczególne zwracanie uwagi na znaki drogowe i sygnały wydawane przez policjantów. Mundurowi dbać będą o zapewnienie płynności ruchu przy nekropoliach, ale będą też konsekwentnie reagować na wykroczenia, które zaliczyć można do głównych przyczyn wypadków drogowych. Kontrolowana będzie również trzeźwość kierowców.

Ci, którzy odwiedzą nakielską nekropolię muszą brać pod uwagę, że w dniach 29.10-03.11 wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, od skrzyżowania ul. Bohaterów i ul. Staszica do parkingu przy cmentarzu. W pozostałych miejscowościach powiatu nakielskiego, w związku z dniem Wszystkich Świętych, zmian organizacji ruchu nie przewiduje się.

Odwiedzając cmentarze pamiętajmy też, by chronić swoje mienie. Gotówkę przeznaczoną na zakup zniczy i kwiatów należy przechowywać w miejscach niedostępnych dla osób postronnych, kartę bankomatową i inne dokumenty lepiej pozostawić w domu. Wszyscy, którzy wyjeżdżają na groby bliskich do innych miejscowości powinni odpowiednio zabezpieczyć dom/mieszkanie, a w trasę ruszyć wypoczęci, trzeźwi i sprawnym autem.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)