Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

03 sierpnia 2022

Problem z projektami chodników. „Nie zapadły jeszcze decyzje”

fot. pow.

fot. pow.

W tym roku zaplanowano projekty budowy chodników w Anielinach#. Minęła już połowa roku, a projekty nie są jeszcze gotowe. Co stoi na przeszkodzie dla tej inwestycji?

W Anielinach w tym roku mają powstać chodniki. Konieczne jest jednak najpierw wykonanie ich projektów. 20 tys. zł na ten cel przeznaczono z budżetu gminy Sadki, a dodatkowo 15 tys. zł przekazali mieszkańcy w ramach funduszu sołeckiego. Budowa chodników znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców tej miejscowości, ale żeby je wykonać najpierw konieczne jest opracowanie projektów. Minęła już połowa roku, a projekty nie są jeszcze gotowe. Dlaczego?

– Jest to częsty problem, z którym się borykamy. Są nowe wymogi techniczne dla projektowanych, budowanych dróg. One zakładają konieczność budowania i projektowania kanałów technologicznych. Często borykamy się z tym, żeby uzyskiwać odstępstwa i zgody na to, żeby tego nie realizować. Na naszym terenie dopiero w nielicznych miejscach pojawiają się światłowody. Często jest tak, że „na siłę” te kanały byśmy musieli robić, zwiększa to koszty inwestycji. A później te kanały latami stoją po prostu niewykorzystywane. To jest kwestia znalezienia złotego środka, czy te kanały realizować ponosząc większe koszty, czy z takim zdroworozsądkowym podejściem tego nie robić, szczególnie jeśli to są drogi łączące dwa sołectwa i przebiegają przez tereny rolne – wyjaśnił sekretarz gminy Sadki Andrzej Wiekierak. Jeżeli jednak będzie konieczność projektowania chodników z kanałami technologicznymi, taki projekt będzie znacznie droższy. Pieniądze, jakie zaplanowano mogą nie wystarczyć. – Nie zapadły jeszcze decyzje, czy projekty będą robione bez kanałów i bez dokładania pieniędzy. Sołtys ma się zastanowić, czy będzie to realizowane, czy zaplanowane pieniądze zostaną przeznaczone na inne cele – poinformował sekretarz gminy. – Na razie jeszcze nie została podjęta decyzja. Nie wiemy, ile to będzie kosztowało – podsumowała sołtys Anielin Barbara Kwiatkowska. Decyzja co do projektów ma zapaść w ciągu najbliższych tygodni.  

Źródło: 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (2)

    Mieszkaniec, w dniu 04-08-2022 12:41:32 napisał:

    Może w Sadkach na ul. Bohaterów by zrobić chodnik , mało ludzi tam chodzi pieszo , dużo dzieci mieszka na tej ulicy a samochody pędzą 100km/h nie patrzą nawet czy idzie się z małym dzieckiem w wózku . Jeszcze tam tragedii się nie stało ...

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)