Dziś mamy 1 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

27 października 2021

Prawie 13 mln zł na przebudowę dróg. Jakie ulice czeka modernizacja?

fot. archiwum

fot. archiwum

Kilka dni temu ogłoszono wyniki pierwszej edycji# Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Do kujawsko-pomorskiego trafi ponad 1,2 mld zł.

Na liście znalazły się też gminy z powiatu nakielskiego. Więcej pisaliśmy o tym tutaj. Gmina Nakło otrzyma dofinansowanie w wysokości prawie 13 mln zł. Za tę kwotę mają zostać przebudowane drogi gminne w Nakle. Mieszkańcy, jakich ulic mogą liczyć na modernizację? Jak informuje nakielski urząd, nową nawierzchnię mają zyskać ulice: Kazimierza Wielkiego na odcinku w kierunku pływalni, Szkolna, Kochanowskiego, Goździkowa, Armii Krajowej, Fiołkowa, Bratkowa, Stokrotkowa, Różana i droga dojazdowa do budowanego osiedla w ramach Mieszkanie+. 

Oceń artykuł: 3 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (10)

  ULICA NARCYZOWA, w dniu 27-10-2021 11:16:35 napisał:

  A O UL.NARCYZOWEJ „NAKIELSKI URZĄD” JUŻ ZAPOMNIAŁ?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (6)

  Santa Claus, w dniu 27-10-2021 11:26:34 napisał:

  Droga na Bielawach to kpina, dziury wyboje i nielegalne pojazdy ciężarowe. Szok i wstyd

  odpowiedz

  • -2 (6)

  BIELAWY, w dniu 27-10-2021 12:39:49 napisał:

  BIELAWY dla nakielskich włodarzy nie istnieją. Ulica Drzymały i Bielawy to dziura na dziurze. Brak sieci gazowej, kanalizacyjnej (oczyszczalnia ścieków w bezpośrednim sąsiedztwie?!?!) nie robi na nikim wrażenia ALE za to Podatki coraz wyższe.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Nakielanin , w dniu 27-10-2021 16:30:00 napisał:

  Ul. Armii Krajowej jest chyba w dobrym stanie i niedawno przechodziła remont z tego co pamietam.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Bartii, w dniu 28-10-2021 09:55:57 napisał:

  il. Armii Krajowej do końca ? tzn wyjazd za obwodnice do Olszewskiej ? może przy okazji dociągną gaz? ktoś wie

  odpowiedz

  • 9 (9)

  Mieszkaniec, w dniu 28-10-2021 21:21:21 napisał:

  Plany w pierwotnej wersji obejmowały również m.in ul Narcyzową. My mieszkańcy wiedzielismy o nich. Co spowodowało, że zmieniono decyzję? Czy ktoś z internautów zna kulisy tych zmian? Dojazd do ul Goździkowej ,Narcyzowej i Armii Krajowej jest dramatyczny. W artykule napisano, że ul Armii Krajowej będzie zrobiona, ale z tego co wiemy, obecny zmieniony plan uwzględnia wyłącznie jej krótki odcinek do ul Goździkowej, czyli mieszkańcy dalszych ulic nadal będą borykać się z trudnościami, bo ul Armii Krajowej dopuszcza wjazd wyłącznie samochodu jadącego w jedną stronę, jednoczesny ruch dwukierunkowy jest niemożliwy. Nie ma bezpiecznych poboczy, te które są nie dopuszczają możliwości zjazdu. Jeśli na drodze znajduje się jeden pojazd i z naprzeciwka wjedzie drugi, powstaje swoisty impas. Czy ktoś wziął to pod uwagę? Z wymienionych ulic wskazanych do modernizacji nigdzie nie występuje taka sytuacja, jak opisana powyżej. Wszystkie drogi są szerokie, umożliwiają swobodne mijanie się dwóch pojazdów oraz wymijanie m.in dzieci idących do szkoły. Wykonana zostanie droga do nowopowstalego osiedla w okolicach ulicy Różanej, w ramach szumnie nazwanego projektu Mieszkanie+????? O co tu chodzi?

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Kolesiostwo nakielskie, w dniu 29-10-2021 14:05:00 napisał:

  Chodzi tu o to, ze na Narcyzowwj nie mieszka zadna szycha nakielska albo z ul. Narcyzowej nikt sie nie kumpluje z tymi od inwestycji drogowyc, etc. Takie postępowanie to tylko w Nakle bo projekt jest wazny jakis czas, czas minie, projekt przepadnie,. Powinni ich sprawdzic jak tych z Mroczy bo istnieje mozliwosc , ze ktos posmarowal, ale watpie, raczej "ty mi droge, ja ci ..."

  odpowiedz

  • 1 (1)

  xyz, w dniu 02-11-2021 10:25:24 napisał:

  Jak widać są równi i równiejsi… Tylko pozazdrościć ulicom z tymi szychami! Oby to się w końcu skończyło, bo to przechodzi ludzkie pojęcie, mają ludzi za idiotów. Trzeba w końcu zacząć zwracać uwagę na co gmina przeznacza pieniądze, bo jest jak w Mroczy..

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Pieczarki
6,99PLN
Ziemniaki
0,99PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Jagr masło
5,33PLN
Tarczyński kabanosy drobiowe i wieprzowe 105g
4,99PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)