Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

03 lipca 2022

Prace nad budową kanalizacji ruszyły. Na początek ul. Świerkowa

fot. powierzone

fot. powierzone

Po wielu miesiącach oczekiwań prace nad budową kanalizacji sanitarnej w # Zamościu w końcu się rozpoczęły, a w „plac budowy” jako pierwsza zamieni się ul. Świerkowa. Szubińscy włodarze wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, przystąpili tym samym do bardzo kosztownej inwestycji.

Przypominamy, że już na początku kwietnia rozstrzygnięto przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej z Turu do Zamościa. z kolei niespełna miesiąc później została podpisana umowa z wykonawcą, którym okazała się wyłoniona w przetargu firma „Ekomel” z siedzibą w Chojnicach. Zaoferowała ona bowiem zaoferowała najniższą stawkę za budowę kanalizacji – dokładnie 9 mln 818 tys. 862 zł. Szubiński samorząd podjął się realizacji inwestycji głównie za sprawą otrzymanego olbrzymiego dofinansowania w ramach funduszu rządowego Polski Ład, który pokryje aż 95% kosztów przedsięwzięcia. Pozostała część (5%) to pieniądze pochodzące z budżetu gminy.

Niespełna 10 mln zł pozwoli tym samym na wybudowanie ok. 7,6 km sieci kanalizacyjnej oraz 378 przyłączy. Co istotne dla mieszkańców Zamościa, firma odpowiadająca za wykonanie wszelkich robót zobowiązana została również do utwardzenia drogi po zakończeniu pracy, które właśnie się rozpoczęła. Jej pierwsze efekty będą widoczne na końcowym odcinku ul. Świerkowej w Zamościu. Firma przygotowała już także sporo materiałów niezbędnych do budowy kanalizacji, które są obecnie przechowywane przy ul. Klonowej. Zgodnie z umową realizacja inwestycji ma się zakończyć w czerwcu 2024 roku, dlatego też mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (7)

  Jachu , w dniu 03-07-2022 16:25:11 napisał:

  Co robił poprzedni burmistrz w tej sprawie. Był przecież taki dobry.

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Marek, w dniu 03-07-2022 19:47:52 napisał:

  Budował kanalizacje w Turze bez której nie można by budować w Zamościu. Zrozumiałeś czy łopatą trzeba ci do głowy wkładać?

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Zamościanin, w dniu 04-07-2022 11:07:59 napisał:

  Przecież budowa trwa także na ulicy Azaliowej, więc Świerkowa nie jest pierwszą.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa hal
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)