Dziś mamy 22 września 2021, środa, imieniny obchodzą:

13 września 2021

Poznaliśmy najlepsze prace. Wręczenie nagród w przyszłym tygodniu

Prezentujemy długo oczekiwane wyniki konkursu# fotograficznego część III "Letni Czas".

Komisja konkursowa w składzie: Emilia Marach, Ewa Szłapa, Monika Kiełpikowska, Magdalena Stepka, Magdalena Waleryś, Karolina Bonin, Marlena Król oraz fotograf Jacek Tomasz, wybrała laureatów konkursu uwzględniając oryginalność fotografii, estetykę wykonania, oraz przede wszystkim możliwość rozpoznania pory roku. Nagroda główna za zajęcie I miejsca to bon do sklepu ze sprzętem elektronicznym o wartości 500 zł, pozostałe miejsca otrzymają pozycje książkowe oraz zestawy gadżetów Powiatu Nakielskiego.

Podium prezentuje się następująco:

 1. Natalia Jaroszewska
 2. Natalia Guza
 3. Magdalena Kaczmarek

Wyróżnienia:

 • Kewin Ciarkowski
 • Aleksandra Toporowska
 • Mateusz Boinski
 • Agnieszka Andrzejewska
 • Anna Palicka
 • Waldemar Jeliński
 • Alicja Majcherczak
 • Magdalena Owczarz
 • Agnieszka Jaśkiewicz

Wręczenie nagród odbędzie się 20 września o godzinie 12:00 w gabinecie Starosty Nakielskiego. Gratulujemy nagrodzonym!

Na tę część konkursu spłynęło aż 127 prac. Jest to niewiele mniejsza liczba od wiosennego etapu, kiedy to pojawiło się 158 zgłoszonych zdjęć. Wybór zwycięskiej fotografii był niezwykle rudny ze względu na bardzo wyrównany poziom prac, z których każda idealnie wpisywała się w założenia konkursu i oddawała piękno rzeczonej pory roku. Rywalizacja była bardzo duża. Zdjęcia nadesłane na konkurs (nie tylko nagrodzone) publikowane będą na powiatowym Instagramie oraz Facebooku.

Kolejny, ostatni etap „ Jesienne Dni” trwa do 31 października 2021 r. Zasady konkursu są takie same jak w poprzednich częściach z podkreśleniem, iż dotyczą jesieni. Ponadto osoby, które zostały nagrodzone w minionych częściach mogą brać udział w kolejnych częściach konkursu, jednak osoba, która zajęła I miejsce nie będzie miała możliwości ponownego otrzymania nagrody głównej. Więcej informacji w regulaminie konkursu.”

Materiał: Magdalena Stepka - Wydział Rozwoju, Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)