Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

04 sierpnia 2022

Pożar zboża i kombajnu! Zadysponowano 9 zastępów straży pożarnej

fot. Archiwum / OSP Kcynia

fot. Archiwum / OSP Kcynia

4 sierpnia 2022 roku około godz. 15 doszło do pożaru w miejscowości# Grocholin (gm. Kcynia).

Na miejsce zadysponowano łącznie 9 zastępów straży pożarnej. Sytuacja jest dynamiczna - poinformował st. kpt. Bartosz Walkowiak - oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Nakle. Na ten moment wiemy, że pożarem został objęty kombajn oraz zboże na pniu.

Aktualizacja

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze rżyska i przenicy na pniu przed godziną 15:00. W działaniach brało udział łącznie aż 14 zastępów straży pożarnej. Na miejsce zadysponowano strażaków z JRGSzubin, OSP Kcynia, OSP Sipiory, OSP Gromadno, OSP Dziewierzewo, OSP Górki Zagajne i OSP Łankowice. Akcja gaśnicza trwała ponad 2,5 godziny.

- Pożar objął około 10 hektarów powierzchni. Spaleniu uległ także kombajn. Do zaprószenia ognia doszło przez awarię w komorze silnika w kombajnie - przekazał st. kpt. Bartosz Walkowiak.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (7)

  Piotr, w dniu 05-08-2022 10:54:04 napisał:

  Dziwne, wszędzie pożary zbóż, nagle wszystko co związane jest ze zbożem wszędzie w całej Europie pożary. To nie przypadki lecz celowe podpalenia

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Mirek, w dniu 05-08-2022 11:26:56 napisał:

  Jak już piszecie artykuł to zróbcie to rzetelnie i dopiszcie jeszcze jednostki z Wielkopolski. Z Wągrowca Gołanczy i Panigrodza.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Ola, w dniu 06-08-2022 00:31:52 napisał:

  A czyj kombajn sie spalił

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Mega, w dniu 06-08-2022 23:09:55 napisał:

  Cześć Ola kombajn tak poszedł z dymem o ale kombajnista cały o super

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)