Dziś mamy 22 września 2021, środa, imieniny obchodzą:

08 września 2021

Pożar w powiecie nakielskim! W działaniach brało udział 8 zastępów straży

fot. BG

fot. BG

Coraz częściej na terenie kraju dochodzi do pożarów. Zazwyczaj prowadzi to do powstania zagrożeń# dla życia i zdrowia człowieka, zwierząt, a także środowiska naturalnego. Głównie za pożar suchych nieużytków odpowiada człowiek, dlatego apelujemy o rozwagę.

Dzisiejszego wieczoru, 8 września 2021 roku o godz. 17.52 Państwowa Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze siana w Kowalewku (gm. Kcynia).

Na miejscu pracowało osiem zastępów straży pożarnej, m.in. OSP Sipiory, OSP Gromadno, OSP Paterek, OSP Polichno, JRS Kowalewko, JRG Szubin oraz dwa zastępy z OSP Kcynia.

Pożar był zlokalizowany blisko lasu. Dlatego strażacy musieli błyskawicznie przystąpić do akcji gaśniczej. Na szczęście, ogień udało się szybko opanować. 

Działania zakończone zostały po około czterech godzinach.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (14) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  Mieszkaniec , w dniu 09-09-2021 06:53:09 napisał:

  Chciał bym się tylko zapytać ponieważ pod postem o zebraniu sprawozdawczo-wyborczym ZGOSP zostały wyłączone komentarze. Dla czego na zebraniu nie było przedstawicieli JRS Kowalewko. Czy nie zostali zaproszeni? Jeżeli taka jednostka posiada numer operacyjny, jest w spisie gminnych OSP to dlaczego nie bierze udziału w tak ważnych wydarzeniach jak zebranie gminne związku?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  piroman, w dniu 09-09-2021 07:46:54 napisał:

  Podpalić to nie było komu a grzać się to proszę, przyjechało aż kilka zastępów!

  odpowiedz

  • 2 (2)

  podatnik, w dniu 09-09-2021 08:49:52 napisał:

  Szanowny Mieszkańcu, OSP JRS Kowalewko nie należy do struktur ZG ZOSP RP Gmina Kcynia, więc zebranie sprawozdawczo wyborcze nie dotyczyło tej jednostki.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (0)

  Michał , w dniu 09-09-2021 09:59:40 napisał:

  Nie dziwię się że pod postem o zebraniu ZGOSP zostały wyłączone komentarze, tą bandę komunistów powinien ktoś spakować i razem z burmistrzem oraz radnymi WYJE...

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Mieszkaniec , w dniu 09-09-2021 12:20:15 napisał:

  Podatnik- dziękuję za odpowiedź . W sumie tak prężnie działająca jednostka niepotrzebuje by być w Związku. Z tego co obserwuje to zarząd główny z panem Pawlakiem na czele już dawno stracili szacunek i zaufanie większości jednostek OSP. Tylko patrzeć jak się jednostki zaczną wypisywać ze związku a nie wstępować

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Strażak, w dniu 09-09-2021 13:16:14 napisał:

  OSP Żarczyn, Żurawia, Chwaliszewo, czyli jednostki widmo do rozwiązania, reszta może działać.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Kcynia, w dniu 09-09-2021 14:17:04 napisał:

  Michał artykuł był udostępniany na Facebooku np na Kcynia.pl możesz wejść i skomentować chyba że brak odwagi napisać coś otwarcie tylko tu wielki bohater pod pseudonimem, żal mi takich ludzi którzy tylko czekają aby pisać głupie komentarze z partyzanta.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Juhu, w dniu 09-09-2021 21:41:08 napisał:

  Styrta się poli

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Lech Wałęsa, w dniu 09-09-2021 23:30:34 napisał:

  Mała kropla ale skałę wydrąży... Prędzej czy później ten ZOSP się rozleci bo komuniści w końcu wymrą.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  ja, w dniu 10-09-2021 07:21:43 napisał:

  no ładnie kaban wyjdzie na tym

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Kanapa
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Budowa magazynów
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)