Dziś mamy 25 października 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 października 2021

Pożar w jadalni przedszkola. Strażacy wzięli udział w ćwiczeniach

fot. KP PSP w Nakle

fot. KP PSP w Nakle

Pożar w budynku przedszkola jako założenie# taktyczne ćwiczeń Państwowej Straży Pożarnej.

"W dniu 07.10.2021 przed godz. 11.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Nakle nad Notecią wpłynęła informacja o pożarze w jadalni na parterze budynku przedszkola. W skutek nieostrożności pracownika przedszkola włączona została płyta grzejna do przygotowywania posiłków, która w konsekwencji spowodowała pożar w kuchni oraz jadalni przedszkola. Ze zgłoszenia wynikało, że wewnątrz przebywają jeszcze dzieci oraz opiekunowie, a zadymienie jest bardzo duże."

Tym razem to tylko opis zdarzenia stworzony na potrzeby scenariusza ćwiczeń zorganizowanych przez Komendę Powiatową PSP w Nakle nad Notecią. Celem ćwiczeń było sprawdzenie możliwości prowadzenia ewakuacji obiektu oraz gotowości operacyjnej jednostek ochrony przeciwpożarowej do prowadzenia działań na wypadek powstania zdarzeń w obiektach użyteczności publicznej, a także doskonalenie umiejętności współdziałania jednostek PSP i OSP w czasie bezpośrednich działań podczas pozorowanego zdarzenia. Przedszkola to miejsca objęte szczególną uwagą przez służby ratownicze, w związku z przebywającą w nich liczbą dzieci oraz ich wiekiem, wymagającym natychmiastowej pomocy osób dorosłych. Stała współpraca z placówkami oświatowymi i wyposażenie pracujących w nich osób w zasady zachowania bezpieczeństwa, umiejętności organizowania ewakuacji i pomocy pozwala zwiększyć szanse na to, iż tego typu zdarzenia będą tylko scenariuszem podczas przeprowadzanych ćwiczeń. A dla najmłodszych każde spotkanie z funkcjonariuszami to możliwość poznania zawodu strażaka.

Pragniemy podziękować Dyrekcji i Pracownikom Niepublicznego Przedszkola Mini Akademia w Mroczy za chęć współpracy i umożliwienie przeprowadzenia ćwiczeń na terenie obiektu. 

Materiał: st.kpt. Paweł Przybylski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 18 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)