Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

24 grudnia 2021

Powstały szopki bożonarodzeniowe. Dzieci otrzymały nagrody i dyplomy

fot. pow.

fot. pow.

A ja czekam na Ciebie mój Jezu… Słowa tej piosenki wybrzmiewały# wśród dzieci zarówno w szkole, jak i w kościele na Roratach.

Adwent dobiegł końca. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle, w tym czasie w bardzo aktywny sposób przygotowywali się do kolejnych Urodzin Pana Jezusa. Podczas lekcji religii poznawali symbole adwentowe, wykonywali je i pogłębiali swoją wiedzę o tym okresie liturgicznym. Owocami tych przygotowań były przepiękne kalendarze adwentowe i lapbooki adwentowe, wykonane przez uczniów klas IV-VII. W grupie młodszej dzieci wykonywały samodzielnie Roratki, a także piękne kartki świąteczne.

W pierwszą Niedzielę Adwentu dzieci klas I – IV otrzymały również zaproszenie na Szkolno – Parafialny Konkurs Plastyczny „Gdy się Chrystus rodzi”. Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennej szopki bożonarodzeniowej. Na konkurs wpłynęło 27 pięknych stajenek. Każda inna i wyjątkowa, dlatego jury w składzie: ks. Proboszcz Tadeusz Michalak, ks. Arkadiusz Napierała i ks. Andrzej Bartkowski, mieli trudne zadanie, by wybrać te najpiękniejsze. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w ostatni dzień Rorat. Wyniki są następujące:

Kategoria klas II       

miejsce I - Fabian Lisiecki klasa IIb
miejsce II - Maja Stawarz klasa IIa
miejsce III - Wojciech Bajdała klasa IIa

kategoria klas III   

miejsce I – Gabriela Łydka
miejsce II – Zofia Drożdż
miejsce III – Juliusz Wierzewski

kategoria klas IV      

miejsce I – Zuzanna Walczak klasa IVc
miejsce II – Dawid Szymlet klasa IV b
miejsce III – Maciej Kinowski klasa IVc

Wyróżnienia Specjalne dla Nadii Arendt i Marcela Janas z klas I.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez katechetów i kapłanów, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali słodkie upominki i dyplomy uczestnictwa. Stajenki po Mszy Św. zostały zabrane przez dzieci do domu, by pod choinką stanowiły piękny i ważny element naszej polskiej tradycji.

Podczas ostatnich Rorat słodkościami zostali nagrodzeni ci, którym udało się zebrać wszystkie karteczki w Adwentowej Drodze do Betlejem oraz dzieci, które wytrwale przychodziły z lampionami, szczególnie na Mszę Świętą o godzinie 7.00.

Bardzo dziękujemy za tak aktywny i wytrwały udział dzieci i rodziców w tegorocznych Roratach. Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękne prace.

Materiał: Katarzyna Dobosz - SP nr 2 w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)