Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

09 lutego 2024

Pouczające spotkanie z dzielnicowym. Pogadanka o bezpieczeństwie

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

Wielkimi krokami zbliżają się wyczekiwane #przez wszystkie dzieci ferie. Ważne jest, aby najmłodsi podczas korzystania z uroków zimy byli bezpieczni. A o to dbają dorośli. Z tego właśnie względu w ostatni czwartek gościem szkoły w Witosławiu był pan dzielnicowy.

Policjant opowiadał uczniom o tym, jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz właściwie bawić się na śniegu i lodzie. Instruował co zrobić, gdy czyjeś życie jest zagrożone. Zademonstrował również w jaki sposób należy wykonywać masaż serca nieprzytomnej osobie oraz unieruchomić złamaną kończynę. To było bardzo pouczające spotkanie.

Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)