Dziś mamy 25 października 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 października 2021

Poszukiwały ich sądy. Miejsce pobytu szybko ustalili policjanci

fot. policja.gov.pl

fot. policja.gov.pl

Patrolowcy z Nakła i Szubina ustalili miejsca pobytu# mężczyzn, których sądy poszukiwały do odbycia kar za przestępstwa z przeszłości. Obaj (26l. i 44l.) już są za kratami.

Często policjanci powiatu nakielskiego dostają polecenia od miejscowych sądów, by ustalić miejsca pobytu osób, które uchylają się przed wymiarem sprawiedliwości i po zatrzymaniu doprowadzić je do placówek penitencjarnych.

Mundurowi sprawdzają ustalone adresy, a kiedy nie znajdują tam osób wskazanych przez sąd, wszczynają za nimi poszukiwania. W taki sposób, od ubiegłego miesiąca, policjanci z komisariatu w Szubinie szukali 44-latka, który miał na sumieniu prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w czasie trwania sądowego zakazu. Mężczyzna wpadł wczoraj (10.10.21) w godzinach południowych na terenie jednej z wsi.

Dwa dni wcześniej (8.10.21), patrolowcy z Nakła, ustalili, że 26-latek poszukiwany przez miejscowy sąd za oszustwo, przebywa w rejonie jednego ze sklepów na terenie gminy. Informacja ta szybko została zweryfikowana, a poszukiwany zatrzymany.

Zatrzymani trafili do policyjnej izby zatrzymań, skąd dowieziono ich do placówki penitencjarnej, gdzie spędzą najbliższe pół roku.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (5)

  Nakło997, w dniu 11-10-2021 15:42:39 napisał:

  Takimi osobami powinna zająć się Służba więzienna a nie Policja.To wszystko jest na głowie postawione i wysługiwanie się dzielnicowymi czy policjantami z OP traktując ich jak listonoszy czy hycli.To nie rola Policji a Sądu i Służby więziennej.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Nakło997, w dniu 11-10-2021 20:41:13 napisał:

  Czytaj ze zrozumieniem.Co Policję obchodzi,że ktoś jest na niepowrocie lub uciekł,albo nie stawia się po wyroku do odbycia kary-? Policja swoje zrobiła wcześniej.Skazanymi zajmuje się Więziennictwo podległe pod Ministra Sprawiedliwości zgodnie z ustawą o Służbie Więziennej z dnia 9 kwietnia 2010 roku która jest umundurowaną i uzbrojoną formacją.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Rymar złodziej , w dniu 14-10-2021 11:18:12 napisał:

  Rymara z mroczy już złapali? Ma do wykonania karę!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)