Dziś mamy 30 listopada 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 listopada 2020

Postępują prace w Szubińskim Domu Kultury. Duże zmiany na piętrze obiektu

fot. Paweł Pietroń

fot. Paweł Pietroń

Od lutego trwają prace nad przebudową Szubińskiego Domu Kultury. Pomimo tego, że #obiekt w części zakryły rusztowania, to widoczne są zmiany w wyglądzie bryły budynku. Równie dobrze postępują prace wewnątrz.

19 listopada pracownicy Szubińskiego Domu Kultury ponownie gościli na placu budowy przy ulicy Kcyńskiej 13. Obecnie najbardziej widoczne prace trwają na elewacji budynku, gdzie trwa proces termoizolacji ścian. Ponadto pojawiły się mocowania do lameli. Ten drewniany element architektoniczny zdobić będzie fragmenty elewacji i doda budynkowi swoistego charakteru. Na dachu budynku stanęły już centrale klimatyzacji, które w przyszłości zadbają o dobrą temperaturę między innymi podczas organizowanych w sali widowiskowej koncertów. W kolejnym etapie zamontowane zostaną panele z żaluzjami osłaniające klimatyzatory.

Wspomniana sala widowiskowa doczekała się nowej, ognioodpornej konstrukcji. Obecnie trwają prace nad jej wykończeniem. W przestrzeni więźby dachowej zamontowana została również instalacja wentylacyjna. Zakończony został także proces kładzenia instalacji elektrycznej i teleinformatycznej w całym obiekcie.

Duże zmiany widać na piętrze obiektu. Na wszystkich ścianach pomieszczeń, z wyjątkiem klatki schodowej i jednego z biur, pojawiły się już tynki. W nadbudowanej części stanęła już konstrukcja przyszłych pomieszczeń. Niebawem rozpocznie się ich izolacja i zabudowa. Prace postępują również w pomieszczeniach sanitariatów i piwnicach.

Szubiński Dom Kultury realizuje projekt: „Nadbudowa, przebudowa, rozbudowa i modernizacja Szubińskiego Domu Kultury”, którego celem jest „Wzrost ożywienia społecznego i gospodarczego na obszarze miasta i gminy Szubin” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 6. Solidarne społeczeństwo i konkurencyjne kadry Działania 6.4. Rewitalizacja oraz inwestycje w infrastrukturę edukacyjną w ramach ZIT Poddziałanie 6.4.1 Rewitalizacja obszarów miejskich i ich obszarów funkcjonalnych w ramach ZIT, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Materiał: Paweł Pietroń

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    LewPawełek, w dniu 21-11-2020 10:34:16 napisał:

    Ciekawe czy robotnicy pracują w maseczkach, a ściany są na bieżąco dezynfekowane i czy ozonowanie są izby? Cząsteczki wirusa mogą utknąć między szczelinami i przy późniejszym pękaniu spoin mogą się wydostać do pomieszczeń i dojdzie do nowych zakażeń. Tylko tak poradzimy sobie w walce z tą straszliwą pandemią. Mówili w telewizji o tym.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Meble kuchenne
Stół z blatem szklanym + krzesła
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Przewóz krajowy
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)