Dziś mamy 25 października 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 października 2021

Posadzili 2050 sadzonek sosny. W wydarzenie zaangażowało się sporo osób

fot. pow.

fot. pow.

W przeddzień ogólnopolskiego Święta Drzewa, dzięki uprzejmości i# wsparciu Nadleśnictwa Szubin, wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050, posadzili 2050 sadzonek sosny w Leśnictwie Wieszki. Okoliczne lasy w 2017 roku zostały dotknięte nawałnicą, której skutki widoczne są do dziś.

Akcja rozpoczęła się pogadanką przyrodniczą na temat lasów i pracy leśników, którzy w oparciu o wieloletnie doświadczenie, świadomie współpracują z naturą.

Na zakończenie akcji zaproszeni zostaliśmy do Leśniczówki Wieszki na pyszną domową grochówkę, smażone kiełbaski i drożdżówkę, po czym wszyscy uczestnicy obdarowani zostali przez Pana Nadleśniczego upominkami, a po jednej budce dla ptaków otrzymał Samorząd Mieszkańców nr 4 w Nakle na ręce Pani Katarzyny Borzych-Kubackiej i Stowarzyszenie Polska 2050 na ręce lidera wojewódzkiego Radosław Rataj.

Nie zabrakło też chwili relaksu przy cieple płonącego ogniska i gitarze, którą to atrakcję przygotował Jerzy Walkowiak.

Dzięki wcześniejszemu nagłośnieniu tego wydarzenia, do sadzenia lasu włączyła się radna i nasza wolontariuszka Katarzyna Borzych-Kubacka wraz z mieszkańcami Nakła i okolic, którym serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne akcje.

Podziękowania należą się również Mirosław Rzeszowski za udział w przygotowaniach akcji i wykonanie profesjonalnych zdjęć z wydarzenia.

Bardzo dziękujemy też członkom Stowarzyszenia Polska 2050 z powiatów mogileńskiego, żnińskiego, inowrocławskiego, nakielskiego i Bydgoszczy, za liczny udział w tej ciekawej akcji.

Materiał: Justyna Pardua - lider Stowarzyszenia Polska 2050 w powiecie nakielskim

Autor nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 18 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)