Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2022

Pomoc społeczna w sprawozdaniu. Spada liczba beneficjentów

fot. pow.

fot. pow.

Spada ilość wydawanych decyzji# oraz liczba osób, którym przyznawana jest pomoc społeczna na terenie gminy Sadki.

W gminie Sadki głównymi przyczynami trudnej sytuacji życiowej osób i rodzin, a jednocześnie ubiegania się o pomoc były m.in. długotrwała lub ciężka choroba, niepełnosprawność i bezrobocie.

Jak czytamy w raporcie przedstawionym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sadkach, od 2015 roku spada sukcesywnie liczba osób korzystających z przyznanej pomocy społecznej: w 2015 r. – 428 osób, 2016 r. – 365 osób, 2017 r. – 174 osoby, 2018 r. – 157 osób, 2019 r. – 153 osoby, 2020 r. – 166 osób, 2021 – 166 osób.

Z tego także wynika, że i kwoty przeznaczane na świadczenia pieniężne z opieki są niższe. W 2017 roku z budżetu gminy przeznaczane było 535 tys. , a w ubiegłym roku już 310 tys. 811,39 zł.

Na terenie gminy Sadki pracuje także 3 asystentów rodziny, którzy pod swoją opieką w ubiegłym roku mieli 12 rodzin. Tu także notuje się spadek rodzin potrzebujących takiego fachowego wsparcia, gdyż w roku 2017 było to 15 rodzin.
8 mln 190 tys. tys. 286 zł to kwota w ubiegłym roku przeznaczona na świadczenia wychowawcze, z których korzystały 872 rodziny. Natomiast 4 mln 309 tys. 773 zł wyniosła kwota, która wydatkowana została na świadczenia rodzinne dla 215 rodzin.
Środki finansowe wydatkowane na zadania z zakresu polityki społecznej wyniosły w ubiegłym roku 14 mln 159 tys. 460 zł. Wydatki te zmniejszyły się do ubiegłego roku o 12 tys. 735 zł. Najwięcej środków w tym sektorze gminnym wydatkuje się na świadczenia wychowawcze i rodzinne.

Źródło: 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)