Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2023

Policjantki w szubińskim liceum. Zajęcia profilaktyczne

O odpowiedzialności prawnej nieletnich za łamanie prawa i demoralizację, a także pracy w Policji opowiadały podczas spotkania z uczniami #szubińskiego liceum policjantki z nakielskiej komendy powiatowej.

Policjantki z nakielskiej komendy powiatowej gościły w I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie na spotkaniu z uczniami klas pierwszych.

Prelegentki omówiły regulacje prawne ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich wskazując, kim jest nieletni i kiedy odpowiada za popełniane przez siebie czyny karalne. Przypominały też o demoralizacji, jej przejawach i zaznaczały, że zachowanie nieletnich ocenia sędzia rodzinny.

Mundurowe przypominały również o należytej ostrożności podczas korzystania z Internetu i przestrzegały przed czynami zabronionymi popełnianymi za jego pośrednictwem.

Młodzież dowiedziała się też, jakie wymagania musi spełnić kandydat do Policji i jak wygląda procedura kwalifikacyjna poprzedzająca wcielenie do służby.

W spotkaniu z młodzieżą uczestniczył też dzielnicowy st. sierż. Piotr Mrówczyński.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)