Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

06 lutego 2024

Policjantki w szkole. Pogadanki profilaktyczne na temat bezpieczeństwa

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Wiele tematów zostało poruszonych podczas spotkania #policjantek z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo dzieci podczas nadchodzących ferii.

Wczoraj (05.02.24) policjantki z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii asp. Zofia Wrzeszcz, st. post. Wiesława Ambrozik odwiedziły uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie. Celem wizyty było przeprowadzenie pogadanek profilaktycznych na temat tego, jak bezpiecznie spędzić nadchodzące ferie.

Policyjną profilaktyką objęci zostali uczniowie klas I-VI. Funkcjonariuszki przypominały o tym, jak należy zachowywać się podczas zimowisk i wycieczek. Mundurowe przestrzegały przed ślizganiem się na skutych lodem zbiornikach wodnych, czy też przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i innych niebezpiecznych miejsc. Mówiły też o zasadach bezpieczeństwa podczas pobytu dzieci w domu, bez rodziców.

Uczniowie starszych klas dodatkowo usłyszeli rady na temat bezpiecznego korzystania z sieci internetowej. Mowa była o cyberprzemocy, groźbach oraz hejcie.

Nie zabrakło również przypomnienia zasad ruchu drogowego oraz informacji, jak na drodze winien zachowywać się pieszy, by ustrzec się wypadku. Wyjaśniono, czym jest demoralizacja, czyny karalne oraz przedstawiono zasady odpowiedzialności nieletnich.

Na zakończenie policjantki przypomniały o trwającym konkursie plastyczno-filmowy pod nazwą „Śnieżny Dekalog”.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)