Dziś mamy 17 maja 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

26 kwietnia 2022

Policjantki oprowadzały po komendzie. Dzieci były zachwycone

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Nakielscy policjanci gościli w miejscu swojej pracy dzieci z# Przedszkola „Wesoła Piątka” z Nakła. Gości oprowadzały po jednostce policjantki zajmujące się profilaktyką, które na zakończenie spotkania przeprowadziły krótką prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do nakielskiej komendy Policji zawitały „Żabki” z przedszkola „Wesoła Piątka”. W murach jednostki gości powitały mł. asp. Zofia Wrzeszcz oraz sierż. Monika Sobieszczyk z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Policjantki oprowadziły dzieci po komendzie. Miały one między innymi okazję poznać, jak pracują dyżurni na stanowisku kierowania jednostki. Dowiedziały się, jakie są numery telefonów poszczególnych służb i w jakich sytuacjach należy z tych numerów korzystać. Mali goście mieli także okazję zobaczyć policyjny areszt i dowiedzieć się na czym polega praca pełniącego tam służbę policjanta.

Następnie dzieci obejrzały radiowóz, za którego kierownicą miały możliwość usiąść, a także dowiedzieć się na czym polega praca przewodnika policyjnego psa. O swoich zadaniach i czworonożnym podopiecznym opowiadał asp. szt. Łukasz Król. Mundurowy zaprezentował krótki pokaz umiejętności swojego pupila, a także omówił zasady, o jakich powinny pamiętać dzieci, kiedy zostaną zaatakowane przez obce zwierzę.

Na zakończenie spotkania, w świetlicy jednostki, mł. asp. Zofia Wrzeszcz i sierż. Monika Sobieszczyk przeprowadziły lekcję o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i uczyły dzieci podstawowych znaków i sygnałów drogowych, a także prawidłowego zachowania na drodze. Maluchy otrzymały też odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

W restauracji za przyjęcie komunijne zapłacimy od 120 do 400 zł od osoby

Pierwsza komunia to niezwykły moment w# życiu katolickich rodzin. Niemniej zorganizowanie przyjęcia komunijnego może być nieco stresujące. Aby móc w pełni cieszyć się tym dniem, warto wcześniej zaplanować szczegóły przyjęcia i ceremonii. Nie musisz organizować drogiej imprezy w restauracji, aby świętowanie komunii Twojego dziecka okazało się sukcesem. Warto jednak poświęcić trochę czasu, aby zadbać o wszystkie szczegóły.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)