"Wiatrak w ołówku". Kolejne warsztaty rysunkowe

fot. GBP Sadki
Wczoraj w naszej czytelni odbyły się # warsztaty rysunkowe dla dzieci, których tematem przewodnim był "Wiatrak w ołówku".
Warsztaty rozpoczęły się krótkim wprowadzeniem do tematu, w którym dzieci miały okazję zapoznać się z rysunkiem wiatraka oraz jego znaczeniem w pejzażu wiejskim. Następnie prowadząca, zwróciła uwagę na istotność linii horyzontu oraz roli, jaką odgrywa w kompozycji rysunku.
W trakcie zajęć dzieci, korzystając z ołówków, zaczęły szkicować linię horyzontu, a później dodawać budynki zwracając uwagę na prostopadłą linię ścian względem horyzontu, co miało na celu nauczenie ich perspektywy. Uczestnicy z zaangażowaniem pracowali nad swoimi rysunkami, starając się oddać odpowiednie proporcje oraz dynamikę przedstawianego obrazu.
Każde dziecko miało możliwość indywidualnego podejścia do tematu; niektóre rysunki przedstawiały wiatraki otoczone malowniczymi polami, inne zaś były bardziej abstrakcyjne. Prowadząca podpowiadała i inspirowała dzieci, zachęcając je do eksperymentowania z różnymi kształtami i cieniowaniem.
Podsumowując, warsztaty "Wiatrak w ołówku" były wspaniałą okazją do kreatywnej ekspresji oraz nauki technik rysunkowych, a także do integracji dzieci, które mogły wymieniać się pomysłami i inspiracjami.
Widzimy się ponownie 29 kwietnia o stałej porze!
Do zobaczenia.
materiał: Joanna Brzozowska/ GBP Sadki
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)