Plastyczny konkurs dla uczniów. Wpłynęło prawie 50 prac
fot. SP Mrocza
Dnia 25 kwietnia w Szkole Podstawowej # im. Wojska Polskiego w Mroczy nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego na wykonanie "Mola Książkowego".
Konkurs skierowany był do dzieci z oddziału przedszkolnego oraz do uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie wyobraźni, aktywności twórczej poprzez stworzenie przestrzennej pracy plastycznej przedstawiającej Mola Książkowego. Wpłynęło 49 prac. Komisja miała bardzo trudne zadanie.
Laureaci i wyróżnieni w kategorii Oddział Przedszkolny "Motylki":
I miejsce Zofia Szymańska, Maria Czarnikowska
II miejsce Jakub Kowalski, Mikołaj Leks, Franciszek Jankowski
Wyróżnienia: Zofia Kurzac, Luiza Borzych
Laureaci i wyróżnieni kategorii klas I-III:
I miejsce Dominik Bruski
II miejsce Igor Leks, Natan Kluczyński
III miejsce Melisa Domżalska, Szymon Dembiński
Wyróżnienia: Wojciech Rozmysłowski, Franciszek Masiak
Dyplomy, nagrody dla laureatów i wyróżnionych oraz dyplomy za udział i drobne upominki dla pozostałych uczestników konkursu wręczyły: dyrektor szkoły Pani Agnieszka Klebs oraz wicedyrektor Pani Agata Dziamecka. Prace wyeksponowane zostały na holu szkoły, a następnie Mole zasiądą na regałach wśród książek biblioteki szkolnej.
Nagrody ufundowane zostały przy wsparciu Rady Rodziców oraz Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią. Serdecznie dziękujemy! Gratulujemy uczniom wyobraźni i kreatywności!
materiał: Magdalena Murach/ Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Mroczy
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
Od kołyski do trumny. Drewno surowcem doskonałym
Zapach drewna większości z nas kojarzy się #z bezpieczeństwem. Zapewne wynika to z atawistycznego przywiązania do drewna używanego przez ludzi od tysięcy lat – jako opał, materiał konstrukcyjny czy dekoracyjny. Trudno wyobrazić sobie życie bez drewna, nawet papier, na którym wydrukowano te słowa, z niego pochodzi.
(czytaj więcej)Trwa karnawał. W jakie dni wypadają święta wielkanocne w tym roku?
Rozpoczął się okres karnawału# - czas radości, zabaw i spotkań w gronie rodziny oraz przyjaciół. To okres, który kojarzy się z balami, imprezami i wesołą atmosferą. Karnawał potrwa aż do Wielkiego Postu.
(czytaj więcej)Rocznica urodzin Janusza Kusocińskiego. "Niezłomny w boju"
Wybitny polski lekkoatleta, mistrz olimpijski #z Los Angeles (1932 r.) w biegu na 10 000 metrów. Dziś mija 119. rocznica urodzin Janusza Kusocińskiego.
(czytaj więcej)Jaki jest zasięg internetu w Polsce? Przygotowano raport
Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło kolejną edycję #raportu „Polska w zasięgu stacjonarnego dostępu do internetu”, prezentującą dane aktualne na koniec czwartego kwartału 2025 r. Publikacja jest kompleksowym źródłem informacji o stanie infrastruktury szerokopasmowej w Polsce. Obejmuje cały kraj, z podziałem na województwa oraz jednostki samorządu terytorialnego.
(czytaj więcej)