Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2023

Pojedynek miał kluczowe znaczenie. VIII kolejka Nakielskiej Ligi Siatkówki

fot. BG

fot. BG

Tylko jedno spotkanie zostało rozegrane w ramach VIII kolejki Nakielskiej Ligi Siatkówki. Pozostałe mecze przełożono na inny termin.

Strefa Łochowo – COL-MAR Elektryka 1:2 (20:25, 25:17, 9:15)

Ten pojedynek miał kluczowe znaczenie w kontekście walki o fazę play- off. Obie ekipy dzieliły przed nim zaledwie dwa punkty, więc ewentualna wygrana wyżej stojących w tabeli zawodników COL-MAR-u znacznie przybliżała ich do awansu do półfinału. Początek spotkania należał jednak do Strefy, która wyszła na prowadzenie 7:3. Mrocza szybko odrobiła straty, a dzięki udanym blokom Miłosza Miękczyńskiego niedługo potem wyszła na prowadzenie. Nie dała sobie wyrwać pokaźnej zaliczki i pewnie zwyciężyła do 20. Druga odsłona zaczęła się podobnie jak pierwsza, z tą różnicą, że Łochowo cały czas zdołało utrzymywać przewagę wypracowana na początku. Skuteczny duet Grochala – Frydryszek zapewniał im skuteczność na skrzydłach, a liczne błędy przeciwników sprawiały, że Strefa kontrolowała grę. Do rozstrzygnięcia konieczny był więc tie- break, w którym niepodzielnie królowali mroczanie. Nie zepsuli w nim żadnej zagrywki, bezbłędny był Miękczyński i to spowodowało, że decydujący set padł łupem COL-MAR-u. Tym samym awansował na trzecią lokatę w rozgrywkach, powiększając przewagę nad łochowianami do trzech oczek.

Czołówki każdej klasyfikacji:

Najlepsi punktujący
1. Maciej Tomczyński (Stara Gwardia NTS) - 61 pkt
2. Jakub Majewski (MiSSM) - 57 pkt
3. Piotr Frydryszek (Strefa Łochowo) - 52 pkt

Najlepsi atakujący
1. Maciej Tomczyński (Stara Gwardia NTS) - 50 pkt
2. Dawid Majewski (MiSSM)- 42 pkt
3. Mariusz Grochala (Strefa Łochowo) - 41 pkt

Najlepsi serwujący
1. Mateusz Bruski (NTS Kadeci) - 8 pkt/3 bł/+5 pkt
2. Andrzej Manowski (Stara Gwardia NTS) - 12 pkt/7 bł/+5 pkt
3. Szymon Piniarski (MiSSM) - 14 pkt/10 bł/+4 pkt

Najlepsi blokujący
1. Mateusz Krupiński (Strefa Łochowo) - 11 pkt
2. Dominik Kujawa (WDS Pińsko) - 7 pkt
3. Piotr Frydryszek (Strefa Łochowo) - 7 pkt

Najwięcej błędów w polu zagrywki
1. Mateusz Musiał (COL-MAR) - 18 błędów
2. Jakub Majewski (MiSSM) - 18 błędów
3. Paweł Smolarz (COL-MAR) - 17 błędów

Teraz nastąpi przerwa związana z feriami zimowymi, następna kolejka odbędzie się dzień przed zakończeniem ferii – 12 lutego, oto rozpiska spotkań:
10:00 NTS Kadeci – WDS Pińsko
11:00 NTS Kadeci – Stara Gwardia NTS
12:00 Stara Gwardia NTS – Strefa Łochowo
13:00 Col-Mar Elektryka – MiSSM Trzecia Fala

Organizatorem rozgrywek pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią jest Nakielski Sport Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią oraz Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią.

Materiał: Stanisław Kwasigroch

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Źródło: Nakielski Sport

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest# Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)