Dziś mamy 29 września 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

11 września 2020

Podsumowanie działań związanych z zaopatrzeniem szkół w środki ochrony

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

O sprawnym przebiegu przygotowań do rozpoczęcia# roku szkolnego oraz o pierwszych wnioskach jakie można wciągnąć po 10 dniach nauki, podczas konferencji prasowej, rozmawiali z dziennikarzami Mikołaj Bogdanowicz – Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marek Gralik - Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Wojciech Koper - Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, bryg. mgr Jacek Kaczmarek - Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu oraz Rafał Rewoliński – Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego KPUW.

- Za nami bardzo ważny okres przygotowań do rozpoczęcia roku szkolnego w warunkach pandemii. Bardzo dziękuję panu kuratorowi i pracownikom kuratorium za koordynację tych przygotowań. Dziękuję wojewódzkiemu i powiatowym inspektorom sanitarnym i ich pracownikom za bezpośredni kontakt z dyrektorami szkół, bo tam się ważyły i rozwiązywały najważniejsze problemy i były podejmowane najważniejsze decyzje. Dziękuję za bardzo owocną współpracę z samorządami, zespołami oświatowymi i dyrektorami szkół. Cieszę się, że wszystkie te sprawy zostały pomyślnie przeprowadzone i możemy dzisiaj mówić o sukcesie – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

- W ostatnich tygodniach do kujawsko-pomorskich szkół trafiło przeszło 380 tys. litrów środków dezynfekcyjnych, przeszło 2,9 miliona maseczek oraz 3800 termometrów. To kilkadziesiąt tirów środków ochrony, które trafiły do naszego województwa. Dostarczenie takiej ilości materiałów było możliwe dzięki wzorowej współpracy z Państwową Strażą Pożarną. Bardzo dziękuję panom komendantom wojewódzkim i powiatowym wszystkim strażakom, którzy uczestniczyli w tej akcji i z swojego zadania wywiązali się doskonale. Dziękuję także dowódcom i żołnierzom 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, która od początku pandemii odgrywa bardzo ważną rolę – podkreślił przedstawiciel rządu w województwie.

Bieżącą sytuację w szkołach naszego regionu przedstawił Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik.

- Dzisiaj mija dziesiąty dzień nowego roku szkolnego. Maksymalnie dziesięć dni trwa kwarantanna w naszym kraju. W związku z tym, po tych dziesięciu dniach, można już pokusić się o sformułowanie pierwszych wniosków. Pierwszy wniosek jest taki, że decyzja o rozpoczęciu roku szkolnego w trybie stacjonarnym, to była dobra decyzja. Na 2320 szkół i placówek w województwie kujawsko-pomorskim obecnie tylko 6 ma ograniczone funkcjonowanie, 8 od początku roku – mówił kurator. – Po drugie, błędne wydają się być przewidywania niektórych środowisk i niektórych osób, również tych z tytułami naukowymi, że na skutek wprowadzenia od 1 września nauczania stacjonarnego, gwałtownie wzrośnie liczba zakażeń w naszym kraju – dodał.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy Wojciech Koper wyraził przekonanie, że nauka w trybie stacjonarnym nie spowoduje wzrostu zakażeń. Zaapelował również o odpowiedzialność do rodziców.

- W naszym województwie na 16 wniosków o zmianę trybu nauczania stacjonarnego na model hybrydowy bądź zdalny, 5 zostało zaopiniowanych pozytywnie, 11 negatywnie – poinformował inspektor Wojciech Koper. - Pozytywnie mogą być zaopiniowane tylko te wnioski, które dotyczą sytuacji epidemiologicznej w danym powiecie.

Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu bryg. Jacek Kaczmarek opowiedział o skomplikowanym przedsięwzięciu logistycznym jakim było dostarczenie środków ochrony do placówek oświatowych.

- Do komend powiatowych i miejskich trafiło 111 transportów. Przywieziono i rozdysponowano na placówki oświatowe ponad 1,1 mln maseczek, 300 tys. litrów płynu do dezynfekcji. Trafiło to do 1600 placówek. Przejechaliśmy łącznie 1100 kilometrów – wyliczał komendant.

Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (5)

  NINA, w dniu 11-09-2020 12:08:58 napisał:

  Nie wiem po co wam te zaostrzenia w szkole dzieci o odzież chcą żyć i chodzić do szkół normalnie bez żadnych dezynfekcji środkami które niektórym szkoda bez kagancow które nie pomagają a szkoda i są nie komfortowe. Chcą normalności a nie zniewolenia się. W Polsce czas z tym skończyć na dobre już z tą fałszywa pandemia której nie ma i nie było.

  odpowiedz

  • 3 (7)

  Waldek, w dniu 11-09-2020 14:23:57 napisał:

  Żadna łaska, nie ma się czym chwalić, znowu pisowska propaganda dla ociemniałych itp. Przecież to wszystko z naszych podatków (przynajmniej z moich bo je płacę), a jeżeli nadal ktoś myśli, że rząd wydaje ze swojej kasy to uświadamiam wszystkich niedoinformowanych: żaden rząd nie ma swoich pieniędzy...

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Zaniepokojony, w dniu 11-09-2020 16:25:06 napisał:

  Jak to się ma to sytuacji, w której przed zapowiedzianą kontrolą SANEPIDU w niektórych (mam nadzieję, że nie we wszystkich) nakielskich szkołach wykłada się papier toaletowy, mydło oraz ręczniki a po kontroli personel szkoły to wszystko chowa do kanciapy aby było na następną kontrolę. jaki to przykład dla uczniów.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
999PLN PROMOCJAPLN
Wagi sklepowe
699PLN 500PLN
Posnet XL
sugerowana cena producenta: 3431,70PLN
Nowe stylizacje
Pokój dzienny/ jadalnia
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1099PLN PROMOCJAPLN
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)