Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

21 grudnia 2022

Pochwalili się znajomością swoich praw. Podsumowano projekt

fot. powierzone

fot. powierzone

Corocznie w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie poruszamy problematykę praw dziecka. W tym roku zaproponowałyśmy dzieciom# grę „Szubin i moje prawa”.

Przez trzy tygodnie przedszkolaki poznawały najważniejsze instytucje, w naszym miasteczku powiązane z prawami dziecka. Każda grupa stworzyła mapę miejsc, które udało im się odwiedzić.13 grudnia nastąpiło podsumowanie projektu. Na spotkanie przybył Burmistrz Szubina Pan Mariusz Piotrkowski. Przedstawiciele grup zaprezentowali mapy Szubina, pochwalili się znajomością swoich praw. Pan Burmistrz przeczytał dzieciom wiersz Marcina Brykczyńskiego pt. ”O prawach dziecka”. Dzieci chętnie włączyły się do wspólnych zabaw i tańców. O naszych przedszkolakach nie zapomniał Rzecznika Praw Dziecka, od którego dzieci otrzymały drobne upominki. Dla przedszkolaków był to dzień jedności, wspólnej zabawy i radości.

Materiał: Anna Kluska, Elżbieta Kwiecińska, Monika Tews-Ciężka

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest# Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)