Dziś mamy 17 maja 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

12 maja 2022

Plan zagospodarowania przestrzennego. Zostaje bez zmian

fot. pow.

fot. pow.

Nie będzie zmiany planu zagospodarowania dla rejonu ulicy# Dożynkowej w Nakle. Osoba prywatna miała w planach budowę w tym miejscu hali do gry w tenisa ziemnego.

Przypomnijmy. We wrześniu ubiegłego roku nakielscy radni przyjęli uchwałę, która rozpoczynała procedurę wprowadzenia zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ul. Dożynkowej w Nakle. Prywatna osoba złożyła wniosek o zmianę planu, ponieważ chciała w tym miejscu zbudować halę sportową do gry w tenisa ziemnego. Od początku pojawiły się wątpliwości, także wśród części radnych, czy jest to dobry pomysł. Budowa hali mogłaby wpłynąć niekorzystnie na wartość nieruchomości położonych w jej okolicy czy także wywołać ryzyko wzmożonego hałasu oraz ruchu samochodów. W pracach nad zmianą planu swój udział mieli mieszkańcy.

Zorganizowano konsultacje społeczne, podczas których można było zgłaszać swoje uwagi. Wpłynęło 15 wniosków, z których większość była przeciwna budowie hali. Dodatkowo na początku kwietnia właściciele terenu złożyli w nakielskim ratuszu wniosek z informacją, że odstępują od dokonania zmian we wspomnianym planie. Na czwartkowej sesji rady miejskiej (28 kwietnia) podjęto uchwałę, która uchyliła tę z września ubiegłego roku, która rozpoczynała zmiany w planie. – Po przeanalizowaniu złożonych wniosków, a także wniosku właścicieli terenu za zasadne uznano odstąpienie od prowadzenia dalszej procedury związanej z opracowaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – brzmi uzasadnienie uchwały. Za jej przyjęciem było 18 radnych. Radni Jan Grabarski i Kazimierz Wnuk wstrzymali się od głosu. Trudno orzec, czy to głosy mieszkańców, czy też raczej fakt, że wnioskodawcy wycofali się z wprowadzania zmian w planie miały większy wpływ na uchwałę, którą ostatecznie podjęli nakielscy radni.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 8 (12)

  nakło, w dniu 12-05-2022 10:37:31 napisał:

  A jak mieli głosować przeciw zmianom ruchu w Nakle to siedzieli cicho widać że radni to niewolnicy burmistrza i jego zastępców nie martwcie się radni niewolnictwo już niedługo się skończy a wraz z tym wasza kadencja i powiemy do widzenia...

  odpowiedz

  • 3 (5)

  żaba byk, w dniu 12-05-2022 10:38:45 napisał:

  O ile pamiętam miała być tam hala sportowa...

  odpowiedz

  • 9 (9)

  mieszkaniec, w dniu 12-05-2022 12:09:54 napisał:

  cały napierała, o wszystko trzeba walczyć. Marzę o burmistrzu, który będzie traktował mieszkańców jak partnerów, a nie uczniów w trakcie lekcji

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Ja, w dniu 12-05-2022 14:06:16 napisał:

  Taki sie nie urodzil zeby wszystkim dogodzil .

  odpowiedz

  • 0 (0)

  r-ek, w dniu 12-05-2022 20:13:05 napisał:

  LEPIEJ umozliwić deweloperom budować domki póki kadencja trwa

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Kapusta młoda
3,99PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

W restauracji za przyjęcie komunijne zapłacimy od 120 do 400 zł od osoby

Pierwsza komunia to niezwykły moment w# życiu katolickich rodzin. Niemniej zorganizowanie przyjęcia komunijnego może być nieco stresujące. Aby móc w pełni cieszyć się tym dniem, warto wcześniej zaplanować szczegóły przyjęcia i ceremonii. Nie musisz organizować drogiej imprezy w restauracji, aby świętowanie komunii Twojego dziecka okazało się sukcesem. Warto jednak poświęcić trochę czasu, aby zadbać o wszystkie szczegóły.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Niezapomniany grill bez mięsa. Postaw na serowe przekąski i warzywa!

Majówka to niepisana data graniczna rozpoczynająca sezon grillowy. Wielu z nas# z radością na to czekało. Posiłek na łonie przyrody jest doskonałą okazją do spotkań towarzyskich czy rodzinnych. Niektórzy jednak tracą zapał, na myśl o ciężkostrawnych potrawach. A przecież grillowanie nie musi opierać się wyłącznie na mięsie. Tak naprawdę to łatwy i szybki sposób na dodanie smaku prostym i zdrowym warzywom czy zaserwowanie produktu w innej niż zwykle postaci. Poniższe wskazówki pomogą Ci przygotować ucztę zarówno dla Twoich wege znajomych, jak i dla tych, którzy chcą ograniczyć ilość mięsa w swojej diecie lub oprócz niego chętnie wypróbują nowe, ciekawe smaki. Bezmięsne grillowanie wciąż dla wielu brzmi jak oksymoron. Jeśli jesteś przyzwyczajony do steków i hamburgerów, być może będziesz musiał wykazać się kreatywnością, jeśli chodzi o to, co i jak grillować jako wegetarianin, weganin lub jako gospodarz, który zaprasza na grilla wegetarian lub wegan. Niemniej przygotowanie serowych przekąsek czy grillowanych warzyw może się okazać niezwykle ciekawą przygodą kulinarną. I kto wie – być może nowe smaki pokochają nawet najbardziej zagorzali mięsożercy.

(czytaj więcej)