Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

14 maja 2022

Pili alkohol w miejscach publicznych. Kara ich nie ominęła

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Od początku maja strażnicy miejscy z# Nakła nad Notecią podejmują czynności w ramach akcji „Zero tolerancji dla alkoholu”. W tym celu patrole Straży Miejskiej regularnie kontrolują miejsca publiczne chętnie odwiedzane przez mieszkańców naszej gminy. Choć z przypadkami spożywania napojów alkoholowych funkcjonariusze zmagają się na co dzień, nieustannie wzrasta ich liczba.

W przeciągu kilku dni Straż Miejska ujawniła kolejne przypadki spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Pierwsze zdarzenie miało miejsce 06.05.2022 roku w Paterku, gdzie trunek spożywały dwie osoby.

Z kolei pozostałe interwencje w ramach tej akcji były prowadzone na terenie Nakła nad Notecią przy ul. Rynek oraz ul. Sądowej, gdzie alkohol w postaci piwa spożywano kolejno na ławce oraz w parku. Warto zaznaczyć, że trzy zdarzenia zostały zgłoszone dyżurnemu Straży Miejskiej przez obserwatora monitoringu wizyjnego, który zauważył sprawców popełniających wykroczenie dotyczące łamania przepisów Ustawy o wychowaniu trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Wszyscy sprawcy czynu zostali ukarani mandatem karnym.

Przypominamy, że picie alkoholu w miejscach publicznych jest prawnie zabronione i zagrożone nałożeniem mandatu karnego, bądź skierowaniem wniosku o ukaranie do Sądu.

Materiał: A. Warmke - Straż Miejska w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 55 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)